[Warszawa] Bobrowiecka 10 – czy Mokotów zyska kolejne piękne osiedle?

Kajtman

Dolny Mokotów od dawna jest uznawany za jedno z najbardziej elitarnych miejsc na mapie Warszawy. Deweloperzy, mając na względzie renomę tej części dzielnicy, bardzo często skupiają się na inwestycjach z górnej półki, które mają przyciągnąć ekskluzywnego klienta. Podobnie też jest z nową inwestycją firmy Alnus Development na Bobrowieckiej.


Architektom renomowanej pracowni JEMS Architekci udało się stworzyć niebanalny projekt osiedla, które już niedługo może być wizytówką Dolnego Mokotowa. Bobrowiecka 10 – bo tak nazywa się inwestycja, znajduje się nieopodal dawnej zajezdni autobusowej przy ulicy Chełmskiej. Na działce o powierzchni ok. 8 tys. m kw. Powstanie 5-piętrowy budynek o zróżnicowanej wysokości od 1 do 5 pięter, w którym znajdą się 123 mieszkania oraz 8 lokali usługowych na parterze. Inwestor informuje, że inwestycja ma być gotowa już pod koniec 2016 roku.


Jakość ponad poziomem

Wysokie na 2,75 m, przestronne pomieszczenia, wyposażone w przeszklenia od podłogi do sufitu, zapewnią przyszłym mieszkańcom pełen komfort. Świetnie doświetlone apartamenty, z tarasami lub loggiami, zostały zaprojektowane tak, aby w łatwy sposób można było je zaaranżować wedle własnego gustu. Nawet kompaktowe lokale, dzięki przemyślanemu projektowi, zapewniają poczucie przestrzeni i swobody.


Poza klasycznymi apartamentami, w inwestycji znajduje się 5 niepowtarzalnych lokali dwupoziomowych z ogródkami i indywidualnymi wejściami bezpośrednio z dziedzińca. 128 m kw. powierzchni, przestronny salon, oddzielna widna kuchnia, 3 przestronne sypialnie, w tym główna z odrębną łazienką i garderobą sprawiają, że apartamenty odpowiadają na potrzeby osób szukających własnej przestrzeni (ogródka), a zarazem usytuowania w miejscu dobrze skomunikowanym.

 

Inwestycja spod znaku drzewa

Inwestor przy budowie osiedla nie skupił się tylko i wyłącznie nad nieszablonową architekturą budynku. Duży nacisk nałożono również nad częścią wspólną, która w tym wypadku dzieli się na dwa fragmenty. Pierwszym będzie plac z elementami małej architektury i chodnikami otoczony zielenią. Ukoronowaniem drugiej części zaś będzie drzewo – ,,Czarna Olsza”, która stanie się centralną częścią placu, jako pomnik przyrody. Deweloper położył szczególny nacisk na zachowanie tego elementu przyrody, który de facto jest także logiem całej inwestycji.