[Warszawa] Budowa Business Garden Warszawa wychodzi z ziemi

[Warszawa] Budowa Business Garden Warszawa wychodzi z ziemi

REKLAMA

Budowa drugiego etapu Business Garden przy ul. Żwirki i Wigury osiągnęła poziom „zero”. Prace budowlane ruszyły w listopadzie ubiegłego roku i zaledwie po ośmiu miesiącach projekt wyszedł z ziemi. To pierwszy kamień milowy w realizacji tej inwestycji. Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na początek 2017 roku.

 

— Ostatnim elementem kondygnacji podziemnej był fragment stropu nad garażem w budynku 3. Został on wykonany z niewielkim wyprzedzeniem w stosunku do  harmonogramu budowy. Należy jednak wspomnieć, iż ze względu na kaskadowy charakter prowadzenia prac w najbardziej zaawansowanej strefie budowy montowane są już elementy kondygnacji +2. Montaż konstrukcji nadziemnej, w większości wykonywanej z elementów prefabrykowanych, będzie prowadzony do grudnia tego roku — wyjaśnia Wojciech Kłopocki, Project Manager z firmy Vastint Poland, która jest deweloperem projektu.

 

W ramach drugiego etapu Business Garden powstanie pięć budynków biurowych wraz  z usługami towarzyszącymi o całkowitej powierzchni najmu około 56.000 m2.  Budynki są realizowane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań projektowych i technicznych, zgodnie z wytycznymi certyfikacji wg standardów LEED Platinum. Wyróżniającą cechą inwestycji jest starannie zaprojektowany ogród. Sześćdziesiąt procent działki zajmą elementy architektury krajobrazu, w tym m.in. zielone dachy, zieleńce z charakterystycznymi wysokimi trawami, drzewa oraz zbiorniki wodne.

 

— Zakończenie stanu „zero” drugiego etapu Business Garden wiązało się z wykonaniem około 11 tys. m2 ścian szczelnych o głębokości 14 m oraz 180 tys. m3 wykopu. Konstrukcja podziemia wymagała dostarczenia i wbudowania 37 tys. m3 betonu, oraz 6 tys. ton stali zbrojeniowej. Prace realizowane były przy użyciu 10 żurawi wieżowych. Rozpoczęliśmy już pierwsze prace wykończeniowe w podziemiach budynków, a w najbliższych dniach planowane są pierwsze prace instalacyjne — dodaje Marek Piotrowski, Dyrektor Kontraktu Generalnego Wykonawcy — firmy HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie. 

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA