[Warszawa] Na budynku wielorodzinnym przy Pełczyńskiego 20C w Warszawie zawisła wiechafot. Kajtman

[Warszawa] Na budynku wielorodzinnym przy Pełczyńskiego 20C w Warszawie zawisła wiecha

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Po spektakularnym, opisywanym prawie we wszystkich krajowych mediach, przesadzeniu przez NC Investment SA 29-tonowego dębu (kolidującego z budową) intensywnie trwa budowa budynku wielorodzinnego przy ul. Gen. Tadeusza Pełczyńskiego 20C na Bemowie. Obiekt ten właśnie osiągnął stan surowy otwarty. Budynek zaprojektowała pracownia architektoniczna MAAS Projekt, natomiast generalnym wykonawcą jest firma NC Construction SA.
Postępy prac relacjonuje kierownik budowy Mateusz Bereda – Roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem. Grunt okazał się zgodny z ekspertyzami, zatem już od fundamentu w technologii białej wanny sprawnie kontynuujemy budowę. Konstrukcja budynku jest słupowo-płytowa, niemniej jest ona czasochłonna z powodu specyfiki architektonicznej, która w przyszłości będzie czynnikiem uatrakcyjniającym całość budynku. Chodzi tutaj o wyjątkowo duży, bo dwumetrowy, wysięg balkonów, ponadto o brak powtarzalności takich samych balkonów w jednym pionowym ciągu z kondygnacji na kondygnację. Podnosi to estetykę budynku i sprawia, że jest urozmaicony architektonicznie. Budynek powstaje z dobrych materiałów renomowanych producentów. Mieszkania oceniam jako bardzo funkcjonalne, co więcej przyszli mieszkańcy mogą zmieniać ich układy i w porozumieniu z nami ma to już miejsce. We współczesnym budownictwie mieszkania parterowe nie zawsze są atrakcyjne dla ich nabywców, ale inaczej może być we wznoszonym przez nas budynku. Zwracam więc uwagę na trzy ogródki w inwestycji Pełczyńskiego 20C, w tym jeden o powierzchni 111 mkw., co na rynku jest ewenementem. Olbrzymią wagę przywiązujemy do montażu okien. Wszystkie one są o podwyższonej izolacyjności akustycznej, ale niewiele ona daje, jeśli okna nie są prawidłowo zainstalowane. Stąd nasza szczególna troska o prawidłowość montażu okien, gdyż efekt ciszy po zamknięciu takich okien jest poruszający, ale tylko pod warunkiem olbrzymiej staranności w ich osadzeniu w ścianach.
W budynku trwają już roboty instalacyjne. Obiekt zaoferuje 36 mieszkań na siedmiu kondygnacjach nadziemnych. Największe z mieszkań będą miały 90 mkw. Ostatnie piętro daje możliwość stworzenia penthouseꞌu o powierzchni co najmniej 260 mkw. Część garażowa zajmie dwie kondygnacje podziemne.
Budowę komentuje prezes NCI Piotr Laszkiewicz – Na rynku wykrystalizowała się interesująca grupa nabywców mieszkań. Wprawdzie nie można jej nazwać grupą premium, ale też nie dałoby się stwierdzić, iż jest to grupa oczekująca przeciętnego budownictwa mieszkaniowego. Jest to klient bardzo wymagający, precyzyjnie wiedzący, czego chce, obserwujący targi mieszkaniowe i mający dobre rozeznanie w ofertach rynkowych. Jest to klient oczekujący ponadstandardowej oferty, ale za przeciętną na rynku cenę metra kwadratowego. To właśnie środowisko nabywców mieszkań jest dla naszej firmy bardzo ważne. Nasz budynek przy Pełczyńskiego 20C zaoferuje nietuzinkowe rozwiązania architektoniczne i funkcjonalne, ale jednocześnie uda nam się utrzymać średnią cenę metra kwadratowego na poziomie rynkowym. Duże zainteresowanie klientów wzbudzają m.in. wysokość lokali 2,75 m; wysięg balkonów 2 m; powierzchnia niektórych balkonów dochodząca do 30 mkw.; cała stolarka okienna o podwyższonej izolacyjności akustycznej, mimo że nie było takiej potrzeby; brak nielubianych platform do parkowania piętrowego. Nasi klienci docenili układy funkcjonalne i oszczędne generowanie powierzchni sprzedawalnej, co w konsekwencji daje korzystną cenę mieszkania przy spełnieniu oczekiwań co do ilości pomieszczeń.
Za miesiąc budynek osiągnie stan surowy zamknięty. Budowa zakończy się w kwietniu 2019 roku, a pozwolenie na użytkowanie spodziewane jest na przełomie maja i czerwca. Obecnie trwa uzgadnianie ostatnich szczegółów elewacji. Będzie ona bardzo czasochłonna, ale atrakcyjna i dodatkowo podnosząca walory budynku i działki z jej częścią zieloną, w tym z przesadzonym dębem szypułkowym.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA