[Warszawa] Zawisła wiecha nad Osiedlem Mickiewicza

[Warszawa] Zawisła wiecha nad Osiedlem Mickiewicza

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
W środę, 27 stycznia nad inwestycją Skanska – Osiedlem Mickiewicza w Warszawie – zawisła wiecha. Konstrukcja budynku osiągnęła swój najwyższy punkt i rozpoczęły się prace wykończeniowe. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to ostatni kwartał tego roku. Jest to pierwsza inwestycja mieszkaniowa w Polsce, która z uwagi na ubieganie się o eko certyfikat BREEAM musi spełnić restrykcyjne wymogi jakościowe, środowiskowe i te związane z podwyższonym komfortem użytkowania.
Osiedle Mickiewicza w całości będzie liczyć 497 mieszkań, realizowanych w 4 etapach. W ramach 1. etapu powstanie kameralny, 6-piętrowy budynek ze 105 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 100 mkw. i wysokości ok. 272 cm. Prace przygotowawcze pod budowę rozpoczęły się w marcu 2015 r. Do wykonania całości konstrukcji budynku użyto ok. 690 ton stali i 6,5 tys. metrów sześciennych betonu, a w całym budynku znajduje się prawie 11 tys. metrów kwadratowych ścian. Obecnie trwają prace murowe, montaż pierwszych okien i roboty instalacyjne. W najbliższych tygodniach planowane jest też wykonanie tynków wewnętrznych. Stan zaawansowania prac jest bliski 50%.
– „Osiedle Mickiewicza to pierwsza taka inwestycja w Polsce, która otrzyma najbardziej popularny w Europie certyfikat środowiskowy BREEAM. Ludzie mieszkający w takich budynkach lepiej śpią, efektywniej wypoczywają, a dzięki zastosowanym systemom energooszczędnym mogą generować realne oszczędności w budżecie domowym" – mówi Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży Skanska Residential Development Poland.
Prowadzenie prac budowlanych w obiektach poddanych certyfikacji przebiega nieco inaczej niż w tradycyjnych budynkach. Wszystkie etapy osiedla konsultowane są pod kątem efektywności energetycznej przez niezależny zespół ekspertów, a materiały użyte do budowy posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. W procesie budowy uczestniczy ekolog, który czuwa nad ochroną istniejącej fauny i flory wokół placu budowy. Dodatkowo, certyfikacja wymaga, aby wszystkie materiały na placu budowy składowane były w ściśle określony sposób tak, żeby nie narażać je na zmienne warunki pogodowe i uchronić środowisko naturalne przed ewentualnymi zanieczyszczeniami. Osiedle zostanie wyposażone w szereg funkcjonalnych rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na komfort użytkowania mieszkania.
– „Zaprojektowaliśmy wiele udogodnień, takich jak centralny system zmiękczający wodę, dzięki któremu jej jakość jej znacznie lepsza, a to wpływa nie tylko pozytywnie na nasze zdrowie, ale także wydłuża żywotność sprzętu AGD. W częściach wspólnych pojawi się energooszczędne oświetlenie, które w połączeniu z odpowiednimi instalacjami technicznymi może obniżyć opłaty za utrzymanie części wspólnych nawet o 10%. Dodatkowo, każdy mieszkaniec otrzyma specjalny Przewodnik z rekomendacjami dotyczącymi wyposażenia, wykończenia i użytkowania mieszkań, które pozwolą zmniejszyć zużycie energii i wody” – mówi Michał Witkowski.
Starannie zaprojektowana została także roślinność wokół inwestycji. W częściach wspólnych mieszkańcy znajdą atrakcyjne patio, ogrody-labirynty, pole piaskowe oraz drewniany plac zabaw dla najmłodszych. Będą mogli korzystać także ze stacji naprawy i mycia rowerów z wykorzystaniem systemu wody deszczowej, a do ich dyspozycji zostaną oddane boksy dla jednośladów. Osiedle Mickiewicza jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta. Zlokalizowane na pograniczu Żoliborza i Bielan, sąsiaduje ze stacją Metra Słodowiec, przystankami komunikacji miejskiej, ścieżkami rowerowymi. Kompleks jest położony na skraju rezerwatu przyrody – lasu Bielańskiego, w pobliżu 3 parków: Kępa Potocka, Kaskada i Harcerskiej Poczty Polowej i stawów Kellera.
Za realizację Osiedla Mickiewicza Skanska została wyróżniona nagrodą Państwowej Inspekcji Pracy w konkursie “Buduj bezpiecznie 2015”. Generalnym wykonawcą projektu jest Skanska S.A. Osiedle Mickiewicza jest drugą inwestycją Skanska Residential Development Poland w stolicy. Pierwszą, jest liczący obecnie 2 etapy, kompleks Park Ostrobramska na Pradze-Południe przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...