Wiecha nad nową częścią Galerii Pomorskiej

Wiecha nad nową częścią Galerii Pomorskiej

Bydgoszcz
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Nad powstającą częścią Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy zawisła wiecha symbolizująca zakończenie konstrukcji dachu. To kolejny kamień milowy budowy, prowadzonej etapami od 2013 r. Rozbudowana Galeria Pomorska zostanie w pełni otwarta dla klientów 10 września br.

 

Trwająca rozbudowa Galerii Pomorskiej jest największym przedsięwzięciem w historii tego popularnego centrum handlowego w Bydgoszczy. Projekt, którego koszt szacuje się na 25 milionów euro, jest realizowany etapami od końca 2013 r. Od tego momentu, z myślą o wygodzie Klientów Galerii, stworzono już dwa nowe parkingi, w tym jeden wielopoziomowy na 900 miejsc parkingowych, z czego 600 znajduje się pod zadaszeniem. Właściwy i za razem finalny etap rozbudowy trwa jednak od września ubiegłego roku. W jego ramach tworzony jest nowy pasaż handlowy o powierzchni najmu wynoszącej 10 000 m2, w którym znajdzie się 40 nowych sklepów. Po ukończeniu rozbudowy liczba sklepów w Galerii Pomorskiej wzrośnie do 140. Wiecha, która dzisiaj tradycyjnie zawisła nad Galerią Pomorską, to symbol wejścia w ostatnią fazę robót obejmujących zakończenie konstrukcji dachu i przeniesienie punktu ciężkości na prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu.

 

REKLAMA

– „Rozbudowa Galerii Pomorskiej jest dla nas niezwykle ważnym przedsięwzięciem, nie tylko dlatego, że jest to pierwsze centrum handlowe w Polsce, w które byliśmy zaangażowani, lecz także dlatego, że dzięki niej piszemy nowy rozdział w historii tego popularnego centrum handlowego w Bydgoszczy. Naszym celem było zawsze wzmocnienie sukcesu, który Galeria Pomorska już odniosła, i stworzenie z niej miejsca jeszcze bardziej wypełnionego energią, interesującego i wygodnego dla mieszkańców Bydgoszczy. Miejsca, w którym mogą nie tylko zrobić zakupy, lecz także smacznie zjeść, spotkać się z przyjaciółmi i po prostu zrelaksować. Dzięki rozbudowie do Galerii Pomorskiej zawita znaczna liczba nowych marek, a wielu z dotąd istniejących najemców przeniesie się do nowych, większych sklepów. Zarówno Klienci, jak i najemcy Galerii Pomorskiej już teraz mogą podziwiać namiastkę tego, co zobaczą, gdy rozbudowa zostanie zakończona – część nowego pasażu prowadzącego od parkingu do istniejącej części Galerii jest już dostępna dla Klientów. 10 września, czyli dzień oficjalnego otwarcia rozbudowanej Galerii Pomorskiej, to ważna data dla naszego zespołu, na którą wszyscy czekamy” – mówi Shane Scott, Partner w Resolution Property.

 

Galeria Pomorska po rozbudowie zostanie symbolicznie otwarta na nowo we wrześniu br. W dniu otwarcia nowej części Galerii zadebiutują w niej m.in. takie sklepy jak: Bershka, Stradivarius, Home & You, House, Sinsay, Reserved Deichmann, Gatta, Diverse i Briju. W gronie dotychczasowych najemców Galerii, którzy zdecydowali się przenieść swoje sklepy do powstającej części, centrum są: Reserved, Rossmann, KappAhl, Carry, Cropp, Empik, Ryłko i City Sport.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA