Galeria Pomorska: wstęga przecięta

Galeria Pomorska: wstęga przecięta

Bydgoszcz
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Dzisiaj, 10 września 2015 roku, o godzinie 9.00, nowa część Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy została oficjalnie otwarta dla Klientów. Rozbudowa Galerii, której Właścicielem jest Resolution Property, kosztowała 25 milionów euro. W jej efekcie powierzchnia najmu centrum powiększyła się o 10 000 m2, a oferta wzbogaciła o 40 nowych sklepów i punktów usługowych.
Dzięki rozbudowie Klienci Galerii Pomorskiej mogą teraz korzystać z bogatej oferty nowych sklepów m.in. takich marek, jak: Bershka, Stradivarius, Ecco, Medicine, Home&You, House, Sinsay, Coccodrillo, Medicine, Diverse, Bytom, Toys Box, English Home, Szachownica, Pepco, Pawo, Change Lingerie i Briju. Rozbudowa Galerii dała również nowe możliwości rozwoju obecnym najemcom centrum, którzy powiększyli swoje sklepy i wzbogacili ofertę dla Klientów. Wśród tych marek znalazły się m.in.: Reserved, Cropp, KappAhl, Carry, Grycan, Wojas, Ryłko i Rossmann.
W uroczystości przecięcia wstęgi przed nową częścią Galerii Pomorskiej, oprócz przedstawicieli Właściciela, zarządcy, firm podwykonawczych, najemców i mediów uczestniczyły także lokalne władze reprezentowane przez Wiceprezydent Miasta Bydgoszczy, panią Iwoną Waszkiewicz. Rozbudowa Galerii Pomorskiej była jak do tej pory największym na polskim rynku przedsięwzięciem jej Właściciela – Resolution Property.
– „Galeria Pomorska była pierwszym obiektem handlowym w Polsce, w który byliśmy zaangażowani. Już przymierzając się do jej zakupu mieliśmy przygotowany plan rewitalizacji i znacznej rozbudowy obiektu. Galeria Pomorska była wówczas centrum handlowym tzw. drugiej generacji, w którym oferta handlowa wymagała istotnego rozszerzenia. Jesteśmy dumni z efektu końcowego naszych wysiłków i mamy ogromną nadzieję, że dzięki nam Galeria Pomorska będzie przez lata służyć swoim Klientom” – mówi Shane Scott, Partner w Resolution Property. 
REKLAMA
Cezary Starzyk, Head of Asset Management, Carefour Property dodał: „Dla nas, jako Współwłaściciela Galerii Pomorskiej i głównego operatora spożywczego, rozbudowa była ogromnie ważnym przedsięwzięciem, w które byliśmy zaangażowani od samego początku. Jesteśmy pod wrażeniem efektu końcowego prac wykonanych przez Resolution Property i firmy podwykonawcze. Jesteśmy również wdzięczni za to, że przez cały okres rozbudowy potrzeby naszych Klientów były brane pod uwagę. Wraz z ukończeniem rozbudowy Galerii, zakończyła się także modernizacja naszego hipermarketu, który jest obecnie najnowocześniejszym obiektem tego typu w Bydgoszczy, nie tylko pod względem zastosowanych innowacyjnych rozwiązań handlowych, ale również wysoko zaawansowanych technologii energooszczędnych.”
Zmiany w Galerii Pomorskiej rozpoczęły się już w 2011 roku, kiedy rozbudowana została część restauracyjna centrum. W ślad za tym, w 2012 roku, na pierwszym piętrze Galerii otwarte zostało pierwsze w Bydgoszczy wielosalowe kino sieci Helios. Właściwa część rozbudowy Galerii Pomorskiej, której finał nastąpił dzisiaj, rozpoczęła się w połowie 2013 roku i była realizowana etapami w celu zminimalizowania wspływu prac budowlanych na codzienne funkcjonowanie centrum. W pierwszym etapie do użytku Klientów oddany został dodatkowy parking na 160 miejsc postojowych, zlokalizowany przy hipermarkecie Carrefour. Drugi etap obejmował utworzenie parkingu wielopoziomowego, dzięki któremu ogólna liczba miejsc parkingowych przed Galerią Pomorską wzrosła do ponad 1400, z czego 700 znajduje się pod zadaszeniem. W ramach trzeciego, głównego etapu stworzono nowy pasaż handlowy i zmodernizowano istniejącą cześć Galerii. Na tym oficjalnie kończy się rozbudowa Galerii Pomorskiej, choć najbliższe miesiące przyniosą jeszcze otwarcia nowych i rozbudowy istniejących salonów takich marek, jak: Deichmann, H&M (włącznie z ofertą Home) Big Star, Empik, Apart i CCC.
Asset Managerem Galerii Pomorskiej jest firma Balmain Asset Management. Zarządcą Galerii jest firma Savills. Za komercjalizację nowej części obiektu odpowiadały wspólnie firmy JLL i Balmain Asset Management. Generalnym wykonawcą rozbudowy był Budimex. Nadzór projektowy stanowił cPM. Koordynacją najemców zajmowała się firma Geokop. Nowa część Galerii powstała na podstawie projektów biur architektonicznych Colman Architects z Londynu i Atelier.com z Warszawy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA