Pierwszy biurowiec Grupy Waryński już otwarty!

Pierwszy biurowiec Grupy Waryński już otwarty!

Warszawa
REKLAMA
Budynek EQlibrium powstał przy zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona na warszawskiej Woli. Nowoczesna inwestycja cieszyła się dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców, dlatego też proces komercjalizacji obiektu zakończył się jeszcze przed ukończeniem budowy. Swoją siedzibę w biurowcu EQlibrium znalazła m.in. spółka PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o., podpisując z Grupą Waryński długoterminową umowę najmu.
Biurowiec EQlibrium wyróżnia świetna lokalizacja oraz rozbudowana infrastruktura komunikacyjna i drogowa okolicy. Atutem jest bliskość do ścisłego centrum miasta oraz krótki dystans do stacji II linii metra. Z biurowca szybko i łatwo można dojechać na lotnisko Chopina czy do kluczowych arterii komunikacyjnych, w tym obwodnicy Warszawy, autostrady A2, tras S2, S7 i S8. W okolicy znajduje się również stacja kolei podmiejskich WKD oraz stacja kolejowa Warszawa Zachodnia – zapewniająca dostęp do pociągów dalekobieżnych.
Na mapie warszawskich biurowców EQlibrium to wyjątkowy obiekt architektoniczny budzący uznanie branży. Wyróżnia go m.in. niepowtarzalna elewacja, która wyglądem przypomina odcisk gąsienicy koparki, nawiązując w ten sposób bezpośrednio do historycznego rodowodu Grupy Waryński wywodzącego się z przemysłu maszynowego. Biurowiec swoją ciekawą bryłę i nowoczesny wygląd zawdzięcza pracowni architektonicznej S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z o.o. Budynek składa się z dwóch połączonych brył jedenasto- i sześciokondygnacyjnej z ok. 10 500 m kw. powierzchni komercyjnej, wykończonej w standardzie klasy A. Dla wygody najemców w dwupoziomowym garażu podziemnym znajduje się 114 miejsc parkingowych.
REKLAMA
EQlibrium to pierwsza inwestycja biurowa Grupy Waryński, dlatego oficjalne otwarcie jest dla nas szczególnie ważnym wydarzeniem. Od początku realizacji projektu wierzyliśmy w sukces, a dzięki współpracy z doświadczonymi i renomowanymi partnerami – generalnym wykonawcą firmą Budimex S.A. oraz pracownią architektoniczną S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z o.o. udało się go osiągnąć. Cały proces prac budowlanych i wykończeniowych przebiegł bez zarzutów i zgodnie z wyznaczonymi harmonogramami. Biurowiec EQlibrium od początku cieszył się dużym zainteresowaniem najemców, dlatego też już na miesiąc przed oddaniem budynku do użytku zakończyliśmy komercjalizację całego obiektu, co jest dla nas ogromnym sukcesem i wynikiem wręcz niespotykanym na rynku. Będąc częścią grupy kapitałowej MARS Real Estate, realizujemy komplementarną z grupą strategię rozwoju. Realizacja biurowca EQlibrium umożliwiła nam zdobycie doświadczenia w segmencie budownictwa komercyjnego oraz rozwinięcie naszych kompetencji w tym zakresie – powiedział Mirosław Łoziński, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.
W biurowcu znalazła się również przestrzeń handlowo-usługowa, która została wynajęta m.in. sieci siłowni Fitness24Seven. Wśród innych udogodnień inwestycji warto wymienić zadaszony parking rowerowy oraz szatnie wyposażone w prysznice. Reprezentacyjny, przestrony hol główny, w którym zlokalizowana jest recepcja, łączy ze sobą dwie bryły budynku. Przed biurowcem znajduje się podjazd dla taksówek oraz miejsca parkingowe dla osób korzystających z części usługowej. Na działce, na której powstał EQlibrium, stworzono również plac z ławkami ze starannie zaprojektowaną zielenią. Poszczególne przestrzenie biurowe zostały wykończone zgodnie z życzeniem najemców, zaś standard wykończenia i zastosowanie ekologicznych rozwiązań pozwoliły uzyskać certyfikat BREEAM, który został przyznany na poziomie very good. Jest to wielokryterialny system oceny jakości nieruchomości i wpływu na środowisko.
Wśród najemców nowoczesnego biurowca, oprócz PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. znaleźli się również m.in. SGS Polska Sp. z o.o., OptiBuy Sp. z o.o., Holding Firm Krimarg oraz Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA