Qualia uzyskała warunki zabudowy inwestycji przy Żwirki i Wigury w Warszawie

Qualia uzyskała warunki zabudowy inwestycji przy Żwirki i Wigury w Warszawie

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Qualia Development planuje rozpoczęcie realizacji prestiżowej inwestycji przy ulicy Żwirki i Wigury. Efektowna zabudowa, sąsiadująca z osiedlem Marina Mokotów, wkomponowana w zieleń i otoczona atrakcyjnymi przestrzeniami publicznymi ma szansę stać się wizytówką nowoczesnej stolicy.

 

Projekt zaproponowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates znakomicie odpowiada na potrzeby rozwijającego się miasta, zarówno urbanistycznie, jak i funkcjonalnie. Nowa zabudowa nada wyższą rangę temu odcinkowi ul. Żwirki i Wigury. Atrakcyjna forma budynków mieszkaniowych i obiektu biurowego podkreśli miejski charakter ważnej arterii, łączącej centrum z lotniskiem.

 

– Uzyskanie warunków zabudowy dla tak istotnej inwestycji położonej na warszawskim Mokotowie uznajemy za wielki sukces. Czekamy na uprawomocnienie się decyzji i liczymy na to, że będziemy mogli wkrótce złożyć projekt budowlany i ubiegać się o pozwolenie na budowę – deklaruje Leszek Piotr Nałęcz, prezes zarządu firmy Qualia Development.

 

Zespół został zaprojektowany z uwzględnieniem restrykcyjnych przepisów dotyczących ograniczeń środowiskowych i krajobrazowych – potwierdza to uzyskana dla inwestycji decyzja środowiskowa. Projekt ukształtowano zgodnie ze wszystkimi wytycznymi dla tego terenu. Zabudowa znajdować się będzie wyłącznie poza strefą ochronną zabytkowej Alei Lipowej, która została poszerzona o dodatkowe 10 m. Specjaliści przeprowadzili analizy dendrologiczne, aby określając optymalne warunki dla lip znaleźć najmniej uciążliwy sposób realizacji inwestycji. Ceniony specjalista wykonał opracowanie określające uwarunkowania hydrogeologiczne fundamentowania zespołu, które wskazuje sposób prowadzenia budowy zapobiegający zmianom warunków wodnych dla Alei Lipowej i pozostałego otoczenia.

 

Na podstawie wytycznych konserwatora zabytków Pracownia Kuryłowicz & Associates wykonała dokładną koncepcję rewitalizacji Wału Międzyfortowego przeznaczając go na park miejski – miejsce rekreacji i wypoczynku dla okolicznych mieszkańców, gdzie poza obcowaniem z naturą będzie można także zapoznać się z historią fortyfikacji warszawskich.

 

REKLAMA

Z uwagi na zabytkowy charakter parku na Wale Fortu, określonym w studium jako zieleń fortowa oraz obszar ochronny Alei Lipowej, pod zabudowę przeznaczono tylko centralną część działki. Na tym obszarze zabudowa o charakterze miejskim nawiązuje wysokością do zabudowy terenów sąsiadujących.

 

Na obszarze parku, zgodnie z wytycznymi Konserwatora Zabytków, wykonane będą jedynie ekologiczne ścieżki spacerowe wraz z oświetleniem oraz elementy małej architektury parkowej – ławki, altanki, przyrządy gimnastyczne, tablice informacyjne.

 

Usługi zaprojektowane na parterach budynków mieszkaniowych nadadzą prawdziwie miejski charakter zabudowie od strony ul. Żwirki i Wigury. Wysokiej klasy budynek biurowy zaprojektowany na południu działki, będzie widoczny, jako pierwszy, dla osób jadących z lotniska w kierunku centrum. Usługi w biurowcu zlokalizowane będą zarówno od strony miejskiego placu jak i od ogólnodostępnego wewnętrznego dziedzińca. Ważnym elementem inwestycji będzie także hotel, który będzie zachęcał gości bliskością lotniska i centrum miasta.

 

Projekt koncepcyjny przygotowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates zakłada możliwość uzyskania powierzchni sprzedażowej zabudowy na poziomie 70 tys. mkw., w tym 818 mieszkań o powierzchni sprzedażowej (PUM) 44,7 tys. mkw. oraz powierzchni usług (PUU) 2,1 tys. mkw. Powierzchnia najmu budynku biurowego (GLA) wyniesie 16,4 tys. mkw., a hotel obejmie 180 pokoi o powierzchni użytkowej 7 tys. mkw.

 

W IV kwartale b.r. przewidziane jest wyłonienie architekta, który wykona projekt budowlany. Inwestor liczy, że prace budowlane rozpoczną się w IV kwartale 2014 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA