Warszawa: Stolica Polski ponownie docenionafot. Jakub Zazula

Warszawa: Stolica Polski ponownie doceniona

jakuber
jakuber
REKLAMA
Chociaż w raporcie Business-Friendly Perception Index za 2021 rok autorstwa Emerging Europe to Łódź została uznana za najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej miasto dla biznesu, Warszawa również została doceniona.

Emerging Europe to brytyjska platforma internetowa, która zajmuje się ekonomią i gospodarką Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2019 r. co roku publikuje ranking Business-Friendly Perception Index, który powstaje we współpracy z ekspertami. Bierze on pod uwagę 100 miast z Europy Środkowo-wschodniej o liczbie ludności przekraczającej 200 000 mieszkańców.
fot. Jakub Zazula
Warszawa w raporcie za 2021 rok zajęła 6. miejsce z regionu CEE i 2. miejsce z polskich miast, wyprzedzając między innymi Bukareszt, Wilno czy Poznań. 

W kategorii "Infrastruktura i łączność", w której ankietowani mieli wskazać 5 miast, które ich zdaniem dokonały najlepszego rozwoju pod względem infrastruktury komunikacyjnej i połączeń lotniczych, stolica Polski zajęła 1. miejsce w regionie. Jest to jej drugie z rzędu zwycięstwo w tej kategorii, jednak tym razem wygrana była jeszcze pewniejsza niż rok temu – w 2021 r. Warszawa miała aż o 14 wskazań więcej niż druga w rankingu czeska Praga (45 vs 31).
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
Łącznie Warszawa znalazła się w najlepszej dziesiątce w 4 z 8 kategorii: "Infrastruktura i łączność" (1. miejsce), "Marka" (8. miejsce), "Rozwój inteligentnego miasta" (6. miejsce) i "Jakość życia" (10. miejsce).
Warto dodać, że w rankingu Warszawa świetnie radziła sobie już od pierwszej edycji, w której zajęła 1. miejsce, a w 2020 roku – 3. miejsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA