[Warszawa] Galeria Północna w Warszawie otrzymała tytuł Budowa Roku 2017źródło: Materiały prasowe

[Warszawa] Galeria Północna w Warszawie otrzymała tytuł Budowa Roku 2017

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Galeria Północna, pierwsze nowoczesne centrum handlowe czwartej generacji otwarte w Warszawie od ponad dekady, została wyróżniona branżowa nagrodą Budowa Roku 2017. Podczas uroczystej gali tytuł przyznawany co roku przez Polski Związek Inżynierów i Techników budownictwa przy współudziale Ministerstwa Budownictwa odebrał generalny wykonawca inwestycji, firma Unibep SA.
Konkurs "Budowa Roku" organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Budownictwa i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie wyróżniających się inwestycji komercyjnych, biurowych i mieszkaniowych oraz modernizacji obiektów, zrealizowanych w danym roku. W procesie wyboru laureatów jury bierze pod uwagę takie elementy, jak jakość wykonania inwestycji, terminowość prac, zastosowane rozwiązania technologiczne, bezpieczeństwo pracy, współpracę z inwestorem obiektu czy wpływ inwestycji na okolicznych mieszkańców i środowisko. Galeria Północna otrzymała najwyższe wyróżnienie I stopnia, co oznacza, że obiekt osiągnął bardzo wysokie noty we wszystkich ocenianych kategoriach. 
Czujemy się zaszczyceni, że Galeria Północna została wyróżniona jedną z najbardziej profesjonalnych nagród budowlanych przyznawanych inwestycjom zrealizowanym na terenie Polski. Obiekt jest pierwszą wielkopowierzchniową galerią handlową oddaną do użytku w stolicy od ponad dekady i pierwszym nowoczesnym centrum handlowym czwartej generacji na północy Warszawy. Już sam horyzont czasowy, który dzieli inwestycję od jej poprzedników sprawia, że pod wieloma względami Galeria Północna jest zdecydowanie bardziej oryginalna i nowoczesna od konkurencji – mówi Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej. – Przede wszystkim jest to obiekt użyteczności publicznej w pełnym tego słowa znaczeniu – zaprojektowany z troską o komfort gości i środowisko, zapewniający zaplecze handlowe, rozrywkę i miejsce do relaksu, zachęcający do odwiedzenia i współtworzonym przez lokalną społeczność Innowacje zastosowane w Galerii Północnej obejmują zarówno systemy zarządzania obiektem czy podnoszące komfort jego użytkowania, jak i architekturę oraz aranżację wnętrza. Szczególną uwagę zwracają lekka bryła i przeszkolona fasada obiektu, zaprojektowane przez studio APA Wojciechowski i Moshe Tzur Architekci. Przeszklenia pozwalają na wpuszczenie do środka obiektu dużej ilości naturalnego światła, a samej bryle nadają lekki, przyjazny wygląd. Bardzo pozytywnie obierany jest także wystrój wnętrza Galerii Północnej, którą klienci określają jako przestronną i jasną. We wnętrzu galerii ustawiona została największa w Warszawie i prawdopodobnie najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba "Wir". Na klientów czekają także liczne przestrzenie do wypoczynku, takie jak ogród na dachu, place z fontannami, plenerowa siłownia czy skate park. Dodając do tego liczne rozwiązania sprzyjające środowisku potwierdzone certyfikacją na poziomie LEED Gold otrzymujemy jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów handlowych, jakie zostały oddane do użytku na terenie Polski na przestrzeni zeszłego roku.
W ostatnim czasie Galeria Północna została doceniona nie tylko przez ekspertów z Polski, ale też międzynarodowe jury konkursu ICSC Solal Marketing Awards. Warszawskie centrum dołączyło do finalistów prestiżowego projektu i już we wrześniu powalczy o najwyższe wyróżnienie w dwóch kategoriach – Grand Opening/Expansion/Refurbishment, w której zgłoszone zostały działania inaugurujące działalność pierwszej galerii handlowej na Białołęce oraz w kategorii Footfal Activation, w której zaprezentowane zostały działania marketingowe podjęte przez Galerię Północną w związkuz nową ustawą zakazująca w Polsce handlu w niedzielę. 
O Galerii PółnocnejGaleria Północna to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy i pierwsza tej wielkości galeria handlowa oddana do użytku w stolicy od ponad dekady. Obiekt o powierzchni ponad 64 000 mkw. zlokalizowany jest przy ulicy Światowida. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC, otwarcie centrum nastąpiło 14 września 2017 roku. Zgodnie z szacunkami Grupy GTC w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi. Specyfika tych grup docelowych została uwzględniona nie tylko w ofercie handlowej, ale i w projekcie architektonicznym budynku. Wykonany przez studia APA Wojciechowski oraz TzurArchitects, zakłada m.in. specjalną aranżację przestrzeni dachu, umożliwiającą aktywny wypoczynek wśród zieleni. Obiekt spełnia również najwyższe standardy ekologiczne, co potwierdza precertyfikacja na poziomie LEED Gold. Galeria Północna gwarantuje ofertę handlową, rozrywkową i usługową niedostępną dotychczas w północno-wschodniej części Warszawy. Do dyspozycji gości jest ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych znanych rodzimych i światowych marek, strefa gastronomiczna, 11-salowe kino Cinema City, klub fitness Calypso oraz 2 300 miejsc parkingowych. Do grona najemców dołączyły m.in. pierwszy w Polsce sklep Hamleys, marki grupy LPP, Forever 21, TK Maxx, H&M, Martes Sport, EURO RTV/AGD, CCC, Carrefour z pełnoformatowym hipermarketem, Bierhalle i centrum medyczne Enel-Med.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA