Targówek przyciąga mieszkańców, którzy chcą jeszcze skorzystać z MdMźródło: Materiały inwestora

Targówek przyciąga mieszkańców, którzy chcą jeszcze skorzystać z MdM

Warszawa
REKLAMA
Wraz z początkiem stycznia i odblokowaniem nowej puli pieniędzy w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych, ruszył kolejny wyścig po dopłaty. Osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania, muszą się spieszyć. Środków do wykorzystania w tym roku najprawdopodobniej nie wystarczy nawet do końca miesiąca. Targówek to jedna z dzielnic, w której są jeszcze dostępne mieszkania z rynku pierwotnego objęte programem, ale ich liczba się szybko zmniejsza. Francuski deweloper Bouygues Immobilier przyznaje, że w ich inwestycji La Melodie zostało już tylko 15 lokali dostępnych w ramach MdM.
Z początkiem stycznia ruszył wyścig po odblokowane środki. Wiele banków już wstrzymało przyjmowanie wniosków na rok 2017, a prognozy pokazują, że w najbliższych dniach zrobią to również kolejne, ponieważ odblokowana pula 50% środków szybko się kończy. Zgodnie z raportem BGK, do końca 2016 roku zostało wyczerpane 37% z puli 50% środków, o jakie można wnioskować w roku 2016 i 2017 dla lokali odbieranych przez nabywców w roku 2018.
Wielce prawdopodobne jest to, że po wyczerpaniu środków na 2017 rok nastąpi znaczne przyśpieszenie w składaniu wniosków na rok 2018, który będzie już ostatnim rokiem funkcjonowania rządowego programu MdM. Deweloperzy powinni być na to przygotowani, ponieważ nabywcy nadal często wybierają rynek pierwotny – mówi Cezary Grabowski, menedżer ds. sprzedaży w firmie Bouygues Immobilier Polska. 
Targówek coraz bardziej przyjazny mieszkańcomZe względu na stosunkowo niskie limity cenowe obowiązujące w Warszawie, tylko w niektórych dzielnicach można znaleźć mieszkanie z rynku pierwotnego objęte rządową dopłatą. Coraz większą popularnością wśród nabywców szukających własnego M cieszy się Targówek, gdzie nadal można znaleźć mieszkania dostępne w ramach MdM, bądź w cenach, które są zbliżone do rządowych limitów. W inwestycji La Melodie, wybudowanej przez firmę deweloperską Bouygues Immobilier Polska, ceny rozpoczynają się już od 6433 zł/m2. Bliskość terenów zielonych i potencjał dzielnicy sprawiają, że chętnych nie brakuje i w dwóch etapach osiedla La Melodie zostało tylko kilka mieszkań z dopłatą.  
Dzielnica przyciąga nie tylko przystępnymi cenami, ale też rozwojem infrastruktury komunikacyjnej. Trwają prace przy budowie II linii metra, a PKP podtrzymuje obietnicę, że do 2020 roku powstanie nowa stacja kolejowa Warszawa-Stalowa, która będzie zlokalizowana przy Targówku Mieszkaniowym. 
Deweloperzy, planując swoje inwestycje, zwracają szczególną uwagę na lokalizację i dostępność komunikacji miejskiej. Osoby korzystające z programu MdM to przeważnie ludzie młodzi i dynamiczni, którym zależy na szybkim dostępie do różnych punktów miasta. II linia metra znacznie im to ułatwi. Przykładowo, w naszej inwestycji La Melodie, otwarcie stacji Trocka skróci dojazd do centrum do 15 min. – dodaje Cezary Grabowski, menedżer ds. sprzedaży w firmie Bouygues Immobilier Polska.
REKLAMA
Kupując mieszkanie, warto myśleć perspektywiczniePrzy wyborze mieszkania liczy się strategiczne myślenie oraz długofalowe planowanie. Własne M to decyzja na lata, i też w dłuższej perspektywie czasowej należy rozważać plusy i minusy danej lokalizacji. 
Aktualnie ceny mieszkań na Targówku zaliczają się do tych najkorzystniejszych. Wraz z rozbudową II linii metra i nieuniknionym rozwojem aglomeracji warszawskiej również po prawej stronie Wisły, mieszkania kupione dziś po stosunkowo niewygórowanej cenie, za kilkanaście lat będą warte znacznie więcej – dodaje Cezary Grabowski.
Warto przypomnieć, że ostatnia szansa na uzyskanie dopłaty z programu MdM będzie w pierwszych dniach stycznia 2018 roku, ale wzorem lat ubiegłych i mając na uwadze fakt, że będzie to już ostatni rok funkcjonowania programu, niemal pewne jest to, że środki zostaną wyczerpane już po kilku dniach. 
Najrozsądniej jest podjąć decyzję o zakupie mieszkań z dofinansowaniem z programu MdM już teraz, w pierwszym kwartale 2017 roku, aby mieć pewność, że środków wystarczy również dla nas.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA