Wilanów w dół, Żoliborz w górę – czyli zmiany na mapie pierwotnego rynku mieszkaniowego Warszawy

Wilanów w dół, Żoliborz w górę – czyli zmiany na mapie pierwotnego rynku mieszkaniowego Warszawy

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W których warszawskich dzielnicach klienci mogą liczyć na największy wybór mieszkań? Czy są to wciąż te same dzielnice, czy może w ostatnim czasie doszło do pewnych przetasowań?

 

W końcówce 2012 r. Białołęka straciła pozycję lidera wśród warszawskich dzielnic pod względem podaży rynkowej na rzecz Woli. Skokowy przyrost oferty w ostatnim kwartale 2012 r. miał miejsce w dzielnicy Żoliborz. Dzięki temu Żoliborz awansował już na piątą pozycję w grupie warszawskich dzielnic odznaczających się najwyższą podażą rynkową. Warto przypomnieć, iż przez długi okres czasu należał on do grupy dzielnic Warszawy z najmniejszą liczbą inwestycji deweloperskich.


Tymczasem na terenie Wilanowa od dłuższego czasu trwa okres posuchy na rynku pierwotnym. O ile jeszcze na koniec 2011 r. oferta Wilanowa stanowiła czwarty wynik w mieście, to już na koniec 2012 r. był to dopiero siódmy rezultat w grupie stołecznych dzielnic. Nie zmienia to jednak faktu, iż pod względem udziału ukończonych mieszkań w ofercie dzielnica ta nie ma sobie równych już od ponad dwóch lat.
Ranking warszawskich dzielnic oferujących największą liczbę mieszkań deweloperskichPozycja w rankingu4 kw. 20114 kw. 201121BiałołękaWola2MokotówBiałołęka3WolaMokotów4WilanówPraga Południe5Praga PołudnieŻoliborz6BemowoBemowo7BielanyWilanów8WłochyŚródmieście9ŻoliborzBielany10ŚródmieścieTargówekŹródło: Pierwotny rynek mieszkaniowy Warszawy - IV kw. 2012 r.", Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A


REKLAMA

 

Obecny rynek to nie czas na eksperymenty. Zdecydowana większość deweloperów – szczególnie czołowi gracze rynkowi, stosuje ostrożnościową strategię inwestycyjną. W tym momencie nowe inwestycje startują przede wszystkim w sprawdzonych lokalizacjach. W ostatnim kwartale 2012 r. najwięcej nowych mieszkań pojawiło się na rynkach pierwotnych tych dzielnic, które klasyfikowane są obecnie w ścisłej czołówce pod względem wielkości podaży rynkowej.

 

Emmerson S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA