Warszawa Włochy: Za kilka miesięcy ruszy budowa Villi Verneda i Villi Adiona Materiały prasowe

Warszawa Włochy: Za kilka miesięcy ruszy budowa Villi Verneda i Villi Adiona

mariusz.marcinkowski
REKLAMA

Firma PQ Invest postawi dwa bliźniacze budynki mieszkalne wielorodzinne z garażem podziemnym. Inwestycja Villa Verneda i Villa Adiona powstanie przy ul. Mikołajskiej na Starych Włochach w Warszawie.

Firma PQ Invest złożyła 31 maja 2022 roku dwa oddzielne wnioski o pozwolenie na budowę. Oba uzyskały zgodę w dniu 14 października 2022 roku.

Budowa Villi Vernedy i Villi Adiona ma się rozpocząć w II – III kw. 2023 roku. Prace budowlane potrwają około 14 miesięcy.

Inwestycja będzie realizowana w systemie GRI (Generalny Realizator Inwestycji). To oznacza, że inwestor zleca całość zadań i obowiązków związanych z realizacją inwestycji jednemu kontrahentowi. Projektantem przedsięwzięcia jest pracownia KRYSTOŃ Architekci.

REKLAMA

W każdym z budynków zaplanowano po 470 mkw. powierzchni użytkowej mieszkań. W skład obiektów wejdą: garaż podziemny, parter, piętro i poddasze. Każdy z nich wyposażony zostanie w 6 lokali. Projekt zakłada metraże mieszkań w rozkładzie 4x60 mkw., 1x90 mkw. oraz 1x140 mkw. Villa Verneda i Villa Adiona zaprojektowane zostały z myślą o mieszkaniach 3 i 4 pokojowych. Po 9 miejsc parkingowych znajdzie się w garażach podziemnych. Do udogodnień w budynkach należy zaliczyć: windy, fotowoltaikę do części wspólnych, ładowarki do samochodów elektrycznych w garażach, komórki lokatorskie, instalacje alarmowe w lokalach oraz CCTV.

Kubatura każdego z budynków wyniesie 3 224 metrów sześciennych. Warto dodać, że Villa Verneda i Villa Adiona powstaną na dwóch działkach o powierzchni 755 i 751 mkw.

Ok. 2 km dzielą miejsce inwestycji od Makro Cash&Carry i sklepu E.Leclerc w warszawskiej dzielnicy Włochy. W pobliżu budynków znajdują się również sklepy spożywcze, żłobki, przedszkole, a także przychodnia.

Ceny mieszkań będą zaczynały się od 15 tys. zł/mkw.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA