[Warszawa] Zakończył się II etap inwestycji mieszkaniowej Park Ostrobramska

Kajtman

Firma Skanska Residential Development Poland zakończyła budowę II etapu Parku Ostrobramska, nowoczesnego osiedla w skandynawskim stylu na warszawskiej Pradze-Południe. Łącznie do użytku zostało oddanych 198 mieszkań.

 

Park Ostrobramska to obecnie prawie 500 mieszkań o powierzchni od 23 do 125 mkw. W fazie A zostało oddanych do użytku 298 lokali, a w fazie B – 198. W przygotowaniu jest również 3 etap inwestycji (faza C). Cały kompleks będzie liczył łącznie 1600 mieszkań i 489 miejsc postojowych na dwupoziomowym parkingu podziemnym. Od 1 października 2014 r. część lokali w Parku Ostrobramska jest objęta rządowym programem „Mieszkanie dla Młodych”. Dzięki temu można otrzymać wsparcie finansowe na zakup własnego M2 lub M3 w wysokim standardzie. Dodatkowo, do końca roku można kupić wybrane mieszkania taniej.

 

– „W ramach jubileuszowej promocji obniżyliśmy ceny wybranych lokali nawet o 100 tys. zł. Teraz ostatnie mieszkania w I etapie inwestycji można kupić poniżej 5900 zł za mkw.” – mówi Jakub Zagórski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Skanska Residential Development Poland.

 

Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta – w pobliżu jest poprowadzonych kilkanaście linii autobusowych i tras rowerowych. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także galeria handlowa, siłownia, placówki medyczne, liczne szkoły i przedszkola.

 

Skanska stawia sobie za cel budowę otwartych na naturę, miasto i człowieka, zrównoważonych osiedli mieszkaniowych, wpisujących się w tkankę miejską dobrze zaprojektowaną przestrzenią. Przykłada też dużą uwagę do zieloności swoich inwestycji i komfortu życia mieszkańców. W Parku Ostrobramska wykorzystano energooszczędne rozwiązania takie jak sensory ruchu na klatkach schodowych uruchamiające i wyłączające oświetlenie typu LED, centralne włączniki światła w wybranych lokalach, antyalergiczne farby, kleje i emulsje  w oferowanym programie wykończeniowym – posiadające specjalne eko certyfikaty, a także ładowarki dla samochodów elektrycznych na parkingach. Ponadto proces inwestycyjny został tak zaplanowany, by minimalizować produkcję CO2 i dobrze zagospodarować odpady budowlane.