We Wrocławiu planowane są kolejne nowe inwestycje dla rowerzystówźródło: pixabay.com

We Wrocławiu planowane są kolejne nowe inwestycje dla rowerzystów

Orzech
Orzech
REKLAMA
Wrocław z roku na rok staje się coraz bardziej przyjaznym miastem dla osób korzystających z rowerów. Ma to też swoje odzwierciedlenie w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO 2020).
Jednym z ponadosiedlowych, ogólnowrocławskich projektów zgłoszonych do WBO 2020 jest projekt numer 2 - Rowerowy Wrocław 2020. Jest to kontynuacja projektów Rowerowy Wrocław z poprzednich edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, których celem jest uzupełnienie dziur w sieci wrocławskich dróg rowerowych. Projekt obejmuje różne lokalizacje w mieście, uzupełniając istotne luki w sieci wrocławskich tras rowerowych. 
Na wybranych ulicach brakuje dróg rowerowych, są one nieciągłe lub nieprzystosowane do realiów ruchu. Rowerzyści potrzebują infrastruktury, która zapewni im: bezpieczeństwo, wygodę, oraz bezpośredni i szybki dojazd do celu, w tym celu trzeba załatać trochę dziur w sieci dróg rowerowych we Wrocławiu.
fot. Orzech
Projekt zakłada realizację następujących inwestycji rowerowych we Wrocławiu:
- Powstanie dwukierunkowej drogi rowerowej łączącej ul. Racławicką z istniejącą infrastrukturą na skrzyżowaniu z al. Hallera,
- Połączenie ul. Skargi - pomiędzy Promenadą Staromiejską a ul. Nową, w formie przejazdu rowerowego za przystankiem tramwajowym,
- Ul. Widok - dwukierunkowa droga rowerowa lub ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy ul. Menniczą a pl. Teatralnym po zachodniej stronie,
- Ul. Ofiar Oświęcimskich - likwidacja schodków w przejściu pomiędzy ul. Szewską a ul. Świdnicką lub budowa krótkiej rampy, w miarę możliwości zastąpienie szlabanu na wjeździe na parking słupkiem chowanym w ziemi lub składanym (łatwym do ominięcia przez rowerzystów). W przypadku budowy rampy, będzie ona musiała być dostosowana do ruchu osób z niepełnosprawnościami
Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 mln zł, jednak ze względu na szeroki zakres projektu prawdopodobnie będzie konieczne jego etapowanie. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem projektu numer 2 - Panem Mateuszem Serneckim na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego.
Szacunkowa liczba beneficjentów tego projektu to około 50-100 tys. rowerzystów, a z każdym kolejnym rokiem ma być ich więcej.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Łukasz(gość)
Witam serdecznie i zachęcam do głosowania na PONADOSIEDLOWY projekt WBO nr 4 : ZIELONA SIEĆ ROWEROWO-PIESZA WROCŁAWIA  Połączmy wrocławskie DZIELNICE i PARKI biegnącymi wśród ZIELENI, bezpiecznymi i szybkimi ścieżkami dla ROWERZYSTÓW, PIESZYCH, BIEGACZY, ROLKARZY.   CORAZ MNIEJ CZASU NA ODDANIE GŁOSU! Link do projektu/GŁOSOWANIA: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/projekty-2020/projekt,id,4 Głosujemy przyciskając DODAJ DO KARTY, następnie PRZEJDZ DO GŁOSOWANIA, uzupełnienie danych i przycisk ODDAJ GŁOS (na dole strony). GŁOSOWAĆ MOŻE KAŻDY NIEZALEŻNIE OD WIEKU! Głosowanie trwa do 5 październik 2020. Corocznie startujemy z kolejnymi odcinkami tej sieci. W tym roku walczymy o: ŚCIEŻKA ROWEROWO-PIESZA wzdłuż RZEKI DOBRA – PSIE POLE  ŚCIEŻKA ROWEROWO-PIESZA w wzdłuż RZEKI ŚLĘZY– FABRYCZNA ŚCIEŻKA ROWEROWO-PIESZA przedłużenie PROMENADY RZEKI OŁAWY- KRZYKI RAMPA ROWEROWA  z MOSTU GRUNWALDZKIEGO na BULWAR KACZYŃSKICH– STARE MIASTO Zachęcam również do odwiedzenia naszej strony na facebook’u: https://www.facebook.com/zielona.siec.wroclawia/ Mapa sieci w załączniku. Jeśli mają Państwo pomysł na jej rozwinięcie proszę o kontakt z autorem projektu, poprzez Facebooka lub formularz kontaktowy dostępny na stronie projektu.
REKLAMA