We Wrocławiu ruszyła budowa nowego, dużego, prywatnego domu studenckiego Materiały inwestora

We Wrocławiu ruszyła budowa nowego, dużego, prywatnego domu studenckiego

WIZUALIZACJE
REKLAMA

W stolicy Dolnego Śląska ruszyła budowa nowego, dużego, prywatnego domu studenckiego. Inwestycja realizowana jest na działce przy ul. Fabrycznej 22, w pobliżu powstającej nowej Trasy Autobusowo-Tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór, Wrocławskiego Parku Biznesu i Wyższej Szkoły Bankowej.

Nowy akademik MILESTONE Student Living będzie miał 512 pokoi. W budynku znajdzie się m.in. supermarket, siłownia, pokój muzyczny i strefa do wspólnej nauki. Na najwyższych kondygnacjach budynku – powstanie strefa chillout w formie zielonych tarasów z kwiatami, krzewami i małymi drzewami. Wokół obiektu zbudowaną zostaną drogi rowerowe.

20 lipca 2022 r. wmurowano kamień węgielny i rozpoczęto oficjalnie realizację tej inwestycji. Otwarcie akademika planowane jest jesienią 2023 roku.

Akademik przy Fabryczej 22 zaprojektowało znane polskie biuro architektoniczne Kuryłowicz & Associates Wrocław. Inwestorzy przy realizacji projektu współpracują również z deweloperem AKRON Polska. Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest - Korporacja Budowlana Doraco Sp. z o.o.

Value One
Materiały prasowe

– Projekt MILESTONE Student Living nabiera tempa, a my kontynuujemy naszą strategię na rynkach w całej Europie. Polska jest jednym z naszych głównych obszarów zainteresowania nowymi inwestycjami – wyjaśnia dr Andreas Köttl, CEO Value One. – Naszym celem jest bycie jednym z wiodących dostawców usług mieszkaniowych w Europie i w firmie Nuveen mamy świetnego partnera do kontynuowania naszej wizji dodaje.

REKLAMA

– MILESTONE Student Living został zaprojektowany jako designerskie, ale przede wszystkim przyjazne i wygodne miejsce do życia. Architektura i funkcjonalność zastosowanych w budynku rozwiązań, zapewnią studentom poczucie domowego komfortu. To kolejna tego typu inwestycja DORACO. Nasze doświadczenia potwierdzają, że obecnie studenci cenią sobie miejsca, w których mogą poczuć się tak dobrze jak w domu – podkreśla Angelika Cieślowska, prezes zarządu Korporacji Budowlanej DORACO, generalnego wykonawcy inwestycji.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
GUNB
GUNB

Dom studencki MILESTONE Student Living przy ul. Fabrycznej 22 – to już kolejna inwestycja austriackiego dewelopera Value One oraz jego strategicznego partnera – firmy Nuveen Real Estate we Wrocławiu. Przypomnijmy, przy ul. Prusa 9, w dawnej siedzibie Orange, inwestor urządził prywatny akademik LAS (Living & Studying) - obecnie funkcjonujący pod nazwą MILESTONE Wrocław Ołbin. Jesienią 2022 roku planowane jest zakończenie jego rozbudowy. Po zakończeniu wszystkich prac będzie mogło w nim zamieszkać 335 osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA