We Wrocławiu trwa budowa wielkiego kompleksu Quorum ze 140-metrowym wieżowcem Cavatina Holding

We Wrocławiu trwa budowa wielkiego kompleksu Quorum ze 140-metrowym wieżowcem

FILM
Orzech
Orzech
Quorum
adresWrocław, Sikorskiego 13
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantCavatina Holding S.A.
REKLAMA

W ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska, zaledwie kilkaset metrów od Rynku, przy ul. Sikorskiego, tuż nad rzeką Odrą powstaje największy projekt typu mixed-use we Wrocławiu i jeden z największych tego typu w Polsce.

W skład Quorum wejdą dwa wieżowce: 140-metrowy i 73-metrowy. Wyższa wieża będzie drugim co do wysokości obiektem w stolicy Dolnego Śląska (po Sky Tower). Wielofunkcyjny kompleks Quorum obejmie w sumie pięć budynków, integrując przestrzenie usługowe, biurowe i mieszkaniowe.

– Docelowo Quorum zaoferuje 92 tys. mkw. powierzchni wysokiej klasy biur, przestrzeń usługowo-handlową oraz ponad 330 mieszkań na wynajem od Resi Capital. Aktualnie, poza pracami kończącymi budowę Quorum D, trwa realizacja najwyższego budynku biurowego oraz części mieszkaniowej – mówi Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding.

Architektura kompleksu sprawi, że ze wspólnej podstawy wyrastać będą wieże. Na najwyższej, trzydziestej piątej kondygnacji jednej z nich znajdować się będzie taras widokowy, z którego odwiedzający będą mogli podziwiać wyjątkową panoramę Wrocławia i okolic.

Wieża biurowa, która sięgnie 140 metrów stanie się drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska. W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano także dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie.

Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.

Zgodnie ze swoją filozofią, przy projektowaniu inwestycji Cavatina Holding kieruje się poczuciem rozszerzonej odpowiedzialności. Potwierdzeniem działania na rzecz zrównoważonego budownictwa oraz dbałością o poczucie komfortu użytkowników biurowców jest zastosowane w Quorum D ekologicznych i prozdrowotnych rozwiązań. Pozwala to Cavatinie ubiegać się o międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Dodatkowo podobnie jak całe portfolio dewelopera, biurowiec ten będzie poddany certyfikacji WELL Health-Safety Rating.

Cavatina Holding
REKLAMA
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA