W centrum Wrocławia powstaje nowy kompleks wielofunkcyjny Quorum ze 140-metrowym wieżowcem Cavatina Holding / youtube.com

W centrum Wrocławia powstaje nowy kompleks wielofunkcyjny Quorum ze 140-metrowym wieżowcem

FILM + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Quorum
adresWrocław, Sikorskiego 13
inwestorCavatina Holding S.A.
projektantCavatina Holding S.A.
REKLAMA

W ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska, przy ul. Sikorskiego, tuż nad rzeką Odrą powstaje największy wielofunkcyjny projekt we Wrocławiu i jeden z największych tego typu w Polsce.

W skład Quorum wejdą dwa wieżowce: 140-metrowy i 73-metrowy. Wyższa wieża będzie drugim co do wysokości obiektem w stolicy Dolnego Śląska (po Sky Tower). Wielofunkcyjny kompleks Quorum obejmie w sumie pięć budynków, integrując przestrzenie usługowe, biurowe i mieszkaniowe. Docelowo Quorum zaoferuje 92 tys. mkw. powierzchni wysokiej klasy biur oraz przestrzeń usługowo-handlową i 341 mieszkań.

Architektura kompleksu sprawi, że ze wspólnej podstawy wyrastać będą wieże. Na najwyższej, trzydziestej piątej kondygnacji jednej z nich znajdować się będzie taras widokowy, z którego odwiedzający będą mogli podziwiać wyjątkową panoramę Wrocławia i okolic.

Wieża biurowa, która sięgnie 140 metrów stanie się drugim najwyższym budynkiem stolicy Dolnego Śląska. W parterze obiektów Quorum od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdą się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano także dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy oraz zielone przestrzenie.

Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych.

Cavatina Holding / youtube.com
Cavatina Holding / youtube.com
Cavatina Holding / youtube.com

Pierwszy budynek wielofunkcyjnego kompleksu Quorum we Wrocławiu oddany do użytku

Quorum D, powstały jako pierwszy budynek kompleksu, łączy w sobie nowoczesną architekturę z odnową istniejącego już obiektu wykonanego w zabytkowej cegle. Biurowiec oferuje swoim najemcom ponad 16,2 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, rozmieszczonej na sześciu kondygnacjach wraz z ok. 1 tys. mkw. lokali usługowo-handlowych. Na jego terenie znajduje się także parking na ponad 220 samochodów oraz wewnętrzne patio, które jest idealnym miejscem na relaks w czasie dnia pracy. Uzyskane pozwolenie na użytkowanie pozwoli najemcom już wkrótce korzystać ze wszystkich udogodnień i cieszyć się świetną okolicą na wrocławskim Szczepinie. Budynek jest już wynajęty w ponad połowie.

– Quorum przyciąga najwięcej podmiotów z sektora IT. Chociaż w ostatnich miesiącach podpisaliśmy umowy z podmiotami z różnych branż. Do grona naszych najemców dołączyli: IT-Dev, CBRE, salon fryzjerski Hairmate czy działająca w branży budowlanej firma Doraco. Projekt Quorum posiada wszelkie atuty sprawiające, że będzie się tu po prostu dobrze pracowało i żyło – wysoki standard powierzchni, dobry design, mieszkania premium w wieży apartamentowej, bliskość rzeki i terenów rekreacyjnych czy szeroka oferta usługowo-handlowa. Fakt, że budynek Quorum D jest ukończony, czyni go dodatkowo atrakcyjnym, o czym świadczą toczące się aktualnie negocjacje i kolejne zapytania z rynku – mówi Patryk Czernik, Leasing Director w Cavatina Holding.

Miastotwórczy i zrównoważony

REKLAMA

Równolegle z pozwoleniem na użytkownie Cavatina Holding otrzymała dla budynku Quorum D certyfikat BREEAM z oceną na poziomie Excellent. Najwyższe noty budynek otrzymał za rozwiązania w zakresie oszczędnego gospodarowania wodą, wykorzystanie wysokiej jakości, bezpiecznych dla zdrowia i środowiska materiałów oraz jeżeli chodzi o lokalizację i dostępność wielu środków transportu.

– Dążenie do coraz większego zrównoważenia naszych inwestycji mamy wpisane w DNA firmy. Dlatego stale szukamy nowych energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań, projektujemy tereny zielone tworząc jednocześnie miastotwórcze przestrzenie służące społeczności. Podnosimy standardy, o czym świadczy, chociażby uzyskiwanie przez nas coraz wyższych not w procesach certyfikacji wielokryterialnej – tłumaczy Agnieszka Seweryn, ESG & Sustainability Manager, inżynier BREEAM w Cavatina Holding.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA