We Wrocławiu za 25 milionów zł powstanie Kompleks Potrafię Pomóc źródło: Fundacja Potrafię Pomóc

We Wrocławiu za 25 milionów zł powstanie Kompleks Potrafię Pomóc

WIZUALIZACJE + FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA
Fundacja "Potrafię Pomóc" planuje wybudować we Wrocławiu do 2023 roku nowoczesny kompleks z pierwszym w Polsce domem samodzielności dla osób z zespołem Pradera-Williego, chorobą wiecznego głodu. By pomóc w realizacji tego celu miasto Wrocław przekazało w 2019 roku Fundacji działkę pod budowę Kompleksu.
Inwestycja zostanie zrealizowana na przekazanej Fundacji w 2019 roku miejskiej działce przy ul. Melioranckiej na osiedlu Widawa, obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.
W skład Kompleksu Potrafię Pomóc, który będzie miał powierzchnię 4 tys. mkw. wejdą: Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci, Terapeutyczny Punkt Przedszkolny, gabinety rehabilitacyjne, przestrzeń na turnusy rehabilitacyjne, pokoje wytchnień, Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich, a także pierwszy w Polsce dom samodzielności dla osób z zespołem Pradera-Williego oraz zaplecze administracyjne wraz z placem zabaw, który będzie dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Będzie to pierwszy tego typu kompleks w Polsce.
Źródło filmu: Urząd Miejski we Wrocławiu (Wroclaw TV - youtube)
– Ta kadencja przede wszystkim jest nastawiona na realizację spraw społecznych dla mieszkańców Wrocławia. Dlatego przekazaliśmy działkę o powierzchni 11 tys. mkw. na wrocławskiej Widawie, przy ul. Melioranckiej. Cieszymy się, ze Wrocław znów robi coś jako pierwszy w Polsce i trzymam kciuki za dalszy rozwój tego projektu i budowę Kompleksu – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, podczas przekazywania w 2019 roku miejskiej działki pod planowaną inwestycję.
Fundacja Potrafię Pomóc
W Kompleksie Potrafię Pomóc zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania takie między innymi jak: basen z ruchomym dnem, system szynowy wspomagający transport osób z niepełnosprawnością, ścieżki sensoryczne, plac zabaw dostosowany do potrzeb dzieci na wózkach, tężnia czy grota solna. 
REKLAMA
Budowa kompleksu będzie prowadzona ze środków pozyskanych z funduszy strukturalnych. Szacunkowy koszt całej inwestycji to około 25 mln zł. Kompleks został już zaprojektowany, trwa zbiórka pieniędzy na budowę, pomóc można również wspierając konto Fundacji.
Fundacja Potrafię Pomóc
Fundacja przypomina, że przyjmuje się, iż na choroby rzadkie cierpi w Polsce około 3 mln ludzi, a zdiagnozowanych jest jedynie kilkaset tysięcy spośród nich. Pomoc skierowana będzie do pacjentów z całej Polski

O Fundacji "Potrafię Pomóc"

Fundacja "Potrafię Pomóc" działa we Wrocławiu od 12 lat. Posiada także filię w Rzeszowie. Opiekuje się łącznie niemal 700 osobami – dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z różnymi niepełnosprawnościami, szczególną uwagę poświęcając chorobom rzadkim.
Fundacja prowadzi we Wrocławiu przy ul. Horbaczewskiego 24 Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci. W tym samym budynku znajduje się również pierwsze wrocławskie Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej, które oferuje tymczasową specjalistyczną opiekę dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki temu ich stali opiekunowie mogą na przykład zgłosić się na zabieg w szpitalu albo odpocząć. W grudniu ma zostać otwarte pierwsze mieszkanie treningowe dla niepełnosprawnych. Będzie się można w nim dowiedzieć się jak skorzystać z dostosowanej kuchni i jak dostać dofinansowanie na takie wyposażenie. Mieszkanie treningowe to kolejny projekt Fundacji "Potrafię Pomóc". 
Fundacja Potrafię Pomóc

Komentarze (5)

Napisz komentarz
Ja(gość)
Widawa,tam wylawialam kiedyś raki. Ślad po nich zaginął ?
Ja(gość)
Widawa,tam wylawialam kiedyś raki. Ślad po nich zaginął ?
Z.M(gość)
Obok
Monika(gość)
Na jedne fundacje są miliony, a innym rzuca się kłody pod nogi, kiedy chodzi o małe w porównaniu do tego kwoty?
Lusia(gość)
A gdzie będzie ten park kieszonkowy co miał być zrealizowany z WBO?
REKLAMA