Westa Investments planuje w Krakowie wielką inwestycję Green Town za 1,7 miliarda złotych i dwa nowe hotele

Westa Investments planuje w Krakowie wielką inwestycję Green Town za 1,7 miliarda złotych i dwa nowe hotele

Orzech
Orzech
REKLAMA

Westa Investments zapowiada największy jak do tej pory swój projekt deweloperski w Krakowie. Green Town (tak brzmi robocza nazwa inwestycji) to osiedle zaplanowane na kilkunastu hektarach terenu na południu Krakowa.

Na gruntach tych powstanie docelowo nawet 3,2 tys. mieszkań oraz lokale usługowe, sklepy, przedszkola, place zabaw jak i tereny zielone. Wedle założeń, projekt wart będzie 1,7 mld zł.

– To jeden z największych projektów tego typu w historii Krakowa. Podzieliliśmy go na kilka etapów. W pierwszym zbudujemy 200 mieszkań. Docelowo, do 2030 r. chcemy oddać mieszkańcom nawet 3,2 tys. lokali w ramach nowego osiedla – podkreśla Julia Bogdanowicz, dyrektor zarządzający i akcjonariuszka Westa Investments.

– Nie wykluczamy, że do tego czasu rozpoczniemy jeszcze kolejne projekty. W zanadrzu mamy bowiem m.in. konkretne plany wybudowania dwóch ekskluzywnych, butikowych hoteli w świetnych lokalizacjach w Krakowie – zapowiada Julia Bogdanowicz.

REKLAMA

Obecnie Westa Investments prowadzi kilka innych projektów mieszkaniowych w Krakowie. To 5 projektów na różnym etapie zaawansowania (m.in. Podedworze 9, Cieszyńska 9, Apartamenty Kosocicka, Glogera 30) – w ich ramach do końca 2024 r. powstanie 800 mieszkań, a część zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Dodatkowo, do 2025 r. na terenie Green Town do użytku oddanych ma być już pierwszych 200 lokali.

– Szacowane przychody z już realizowanych oraz przyszłych inwestycji o powierzchni użytkowej 200 tys. mkw. to ponad 2,5 mld zł – wylicza Julia Bogdanowicz i dodaje, że Westa ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży i naturalne jest, że będzie szukać coraz większych oraz ambitniejszych wyzwań.

W ostatnich kilku latach wybudowała ponad 1000 mieszkań, a do tego w pionierskim projekcie PFR Nieruchomości właśnie przekazała pod klucz niemal 500 lokali.

Krakowska spółka inwestuje również w start-upy, jest zaangażowana kapitałowo np. w projekt z branży medtech. Rozwija również projekt związany z produkcją i dystrybucją zielonego wodoru, poprzez swoją spółkę zależną H2 Energy, która dysponuje ponad 700 ha gruntów w gminie Górzyca w woj. lubuskim, 3 km od granicy z Niemcami, przez które przebiega gazociąg Jamał-Europa, jak i linia kolejowa nr 273, stanowiąca element Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA