White Star Real Estate stworzył Shuvary Park – strefę relaksu dla mieszkańców Krakowa Materiały inwestora

White Star Real Estate stworzył Shuvary Park – strefę relaksu dla mieszkańców Krakowa

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Najnowsza inwestycja biurowa, realizowana przez White Star Real Estate oraz Cain International – The Park Kraków wzbogaciła się o szereg atrakcji i udogodnień, po uruchomieniu Shuvary Park. Zielona strefa relaksu i rekreacji jest dostępna bez żadnych ograniczeń dla mieszkańców Krakowa, w tym zwłaszcza dzielnic Podgórze i Zabłocie. Uruchomienie jej wpisuje się w strategię dewelopera, który specjalizuje się w kreowaniu przestrzeni, które uzupełniają ofertę kulturalną, gastronomiczną i rozrywkową otoczenia swoich inwestycji. To pierwsza tego typu strefa stworzona przez dewelopera w Krakowie.

The Park Kraków będzie docelowo liczył 8 budynków biurowych w których dostępne będzie ok. 100 tys. mkw., wysokiej jakości powierzchni najmu. Obecnie dobiegają końca prace wykończeniowe przy budynku 1, gdzie ponad 70 proc. powierzchni biurowej zajmie właściciel marki sportowej 4F – firma OTCF.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
APA Wojciechowski
APA Wojciechowski

W uruchomionej strefie "Shuvary Park" na ponad 3 tys. mkw., powstało mini miasteczko kontenerowe z barami, food truckami, placem zabaw dla dzieci, czy miejsca do pracy z laptopem. Z myślą o fanach aktywnego wypoczynku, na miejscu znalazły się boiska sportowe czy stoły do ping ponga. Na terenie strefy regularnie są organizowane wydarzenia m.in. bezpłatne kino letnie, joga na świeżym powietrzu, wydarzenia sportowe, warsztaty kreatywne oraz liczne atrakcje dla najmłodszych.

– Kraków to region, w którym biur poszukują głównie firmy IT, oraz te specjalizujące się w outsourcingu procesów biznesowych. To wymagający najemcy, którzy mierzą się obecnie z wyzwaniem, jakim jest przyciągnięcie pracowników do swoich biur. Tworząc nasze projekty, chcemy odpowiadać na te wyzwania. Jesteśmy blisko naszych najemców, prowadzimy wiele rozmów i wprowadzamy długofalowe, niestandardowe udogodnienia odpowiadające ich potrzebom. Przykładem może być choćby firma OTCF w The Park Kraków, właściciel sportowej marki 4F, która zainspirowała nas by w Shuvary Park znaczącą rolę odgrywały obiekty sportowe z których mogą korzystać pracownicy i mieszkańcy okolicy – mówi Morenike Oyedemi, Office Leasing Manager w White Star Real Estate.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
REKLAMA

W ciągu dnia w strefie relaksu będzie można zjeść lunch, zorganizować spotkanie firmowe czy spędzić czas z przyjaciółmi. Dzieci mogą skorzystać z placu zabaw, zaś rodzice w tym czasie, mogą przeczytać książkę lub zrelaksować się przy kawie i ciastku. Wieczorem strefa zmienia swoje oblicze na bardziej rozrywkowe. Można się tu napić się wina lub kraftowego piwa, obejrzeć film, posłuchać muzyki na żywo, potańczyć lub skorzystać aktualnego programu atrakcji. Zarówno najemcy jak i mieszkańcy mogą odwiedzić Shuvary Park 7 dni w tygodniu.

– Troska o dobrostan pracowników, zwłaszcza teraz, gdy doświadczenia związane z Covid-19 dotknęły niemal każdego, staje się standardem. Dziś oczekiwania pracowników są bardzo wysokie, a miejsce pracy powinno uwzględniać wszystkie elementy wpływające na komfort, dzięki dodatkowym funkcjonalnością takim jak sklepy, siłownie czy możliwość spędzenia czasu wolnego. Tworząc kompleks biurowy The Park Kraków zdecydowaliśmy, by z 5 ha na jakim będzie się znajdował, aż 3 ha stanowić będą tereny zielone. By to wykorzystać chcemy także stworzyć najemcom możliwość pracy na świeżym powietrzu – dodaje Morenike Oyedemi.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

White Star Real Estate Sp. z o.o. w swoich projektach stawia na rozwiązania kompletne, które można nazwać ofertą biurową 360°, która łączy nowoczesną powierzchnię najwyższej klasy z szeregiem udogodnień dla pracowników i strefami relaksu, które dostępne są także dla mieszkańców.

Kompleks The Park Kraków został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski Sp. z o.o.

O deweloperze (White Star Real Estate) i inwestorze (Cain International):

White Star Real Estate jest znaną, międzynarodową firmą z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, która zrealizowała łącznie prawie 60 wysokiej jakości projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Wśród nich znaczącą część stanowi grupa prestiżowych budynków biurowych, a pozostałe inwestycje to magazyny, centra handlowe oraz osiedla domków jednorodzinnych i mieszkań. White Star Real Estate jest także doświadczonym zarządcą nieruchomości i częścią White Star Group, zajmującej się szeroko pojętymi nieruchomościami. White Star Group jest spółką holdingową założoną w celu realizacji usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami oraz inwestowaniem w nieruchomości i private equity, głównie w Europie Środkowej i Wschodniej.

Cain International to prywatna firma inwestycyjna działająca na rynku nieruchomości w Europie i Stanach Zjednoczonych. Od 2014 roku, firma zainwestowała ponad 5 miliardów dolarów w finansowanie nieruchomości. Cain International inwestuje również w firmy działające w sektorze lifestyle & leisure, rozbudowując w ten sposób portfolio usług, które odpowiadają na potrzeby współczesnych klientów. Firma, która powstała ze współpracy pomiędzy jej dyrektorem generalnym, Jonathanem Goldstein oraz Eldridge Industries. Cain International Advisers Limited, oddział firmy odpowiadający za zarządzanie aktywami oraz doradztwo inwestycyjne jest zarejestrowanym doradcą inwestycyjnym (SEC).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA