REKLAMA
Napisz komentarz
słoik
Wizzair otworzył dziś we Wrocławiu swoją bazę operacyjną, w której stacjonował będzie samolot Airbus A320. W tym samym czasie uruchomionych zostało 5 nowych połączeń do różnych miast w Europie.

Od piątku polecieć można z Wrocławia: do Doncaster Sheffield w Wielkiej Brytanii, włoskiego Forli koło Rimini i holenderskiego Eindhoven. Jutro wystartuje pierwszy samolot do Mediolanu-Bergamo, a w niedzielę do Cork w Irlandii. Dodatkowo Wizz Air zwiększa liczbę połączeń z portem Londyn-Luton, z czterech do 7 tygodniowo.

GALERIA ZDJĘĆ!!!


pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
http://www.mmwroclaw.pl/8445/2010/3/13/ ... gory=video
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
5 nowych kierunków i 4 tysiące miejsc w samolotach tygodniowo – tak w liczbach wygląda wrocławska ekspansja linii lotniczej Wizz Air. Nisko-kosztowy przewoźnik otworzył w piątek (12 marca) we Wrocławiu swoją bazę operacyjną. W Porcie Lotniczym Wrocław od dziś nocuje jedna maszyna linii Wizz Air, samolot Airbus 320 ma na lotnisku swoje zaplecze operacyjne. We Wrocławiu odbywają się wymiany załóg i dostawy cateringu. - Uruchomienie bazy operacyjnej linii Wizz Air to automatyczne zwiększenie liczby połączeń tego przewoźnika – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
anubis
Od piątku samolot Wizz Air będzie nocował na wrocławskim lotnisku. Airbus 320 będzie miał tu swoje zaplecze operacyjne.
To właśnie we Wrocławiu będą się zmieniały załogi i uzupełniony zostanie catering. Oznacza to m.in. zwiększenie ilości miejsc pracy. Przyjęto bowiem czterdziestu dodatkowych pracowników.

Powstanie bazy operacyjnej jest jednoznaczne z uruchamianiem dodatkowych połączeń. Od piątku będzie można z Wrocławia polecieć do Dancaster Sheffield w Wielkiej Brytanii, włoskiego Forli koło Rimini i holenderskiego Eindhoven.


pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Orzech
Pasażerowie odlatujący w piątek z wrocławskiego lotniska powinni wiedzieć, że to wyjątkowy dzień. Właśnie w piątek Wizz Air - niskokosztowa linia węgierska, uruchamia u nas swoją bazę i pięć dodatkowych lotów: do Eindhoven (Holandia), Mediolanu i Forli (Włochy), Cork (Irlandia) oraz Doncaster-Sheffield (Anglia).

Ale utworzenie bazy we Wrocławiu nie oznacza wyłącznie nowych kierunków. Na naszym lotnisku będzie stacjonował airbus A320 należący do Wizz Air. Może on zabrać na pokład do 180 pasażerów i codziennie rano będzie zaczynał pracę we Wrocławiu. Już dziś o godz. 6.25 odleci z pasażerami na lotnisko Londyn-Luton.


pokaz-artykul.png
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Corporation
[size=150:1rxaucg5]Baza linii lotniczych WizzAir we Wrocławiu [/size:1rxaucg5]

Węgierskie tanie linie lotnicze WizzAir otworzą dzisiaj we Wrocławiu swoją bazę. Władze lotniska szacują, że dzięki temu znacznie wzrośnie w tym roku liczba pasażerów

z5806529X.jpg

Polska jest dla WizzAira kluczowym rynkiem. W 2009 roku linia przewiozła 7,8 mln pasażerów, z czego 3,6 mln osób na polskich trasach. Wrocław będzie piątą polską bazą WizzAira po Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Poznaniu.
Pierwsze połączenie zostało uruchomione u nas cztery lata temu. Jednak od dzisiaj jeden samolot WizzAira będzie na stałe we wrocławskim porcie lotniczym, skąd ma latać do Eindhoven, Bolonii Forli, Cork, Doncaster Sheffield i Mediolanu Bergamo. We Wrocławiu pracować będzie 35 stewardes i pilotów.
Dzięki temu będzie tu przyjeżdżać coraz więcej turystów, a prowadzenie interesów stanie się łatwiejsze - mówi John Stephenson, wiceprezes WizzAira.
Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego portu lotniczego, szacuje, że nowe połączenia zwiększą ruch pasażerski tylko w tym roku o ok. 20 proc. Więcej pasażerów będzie też dzięki lepszym obłożeniom lotów krajowych oraz wymianie przez Lufthansę maszyn na większe: - W sumie liczymy, że pojawi się 350 tys. pasażerów więcej, z czego co trzeci będzie obcokrajowcem. Również w następnych latach czeka nas rozwój. Tanie linie lotnicze coraz szybciej i śmielej przejmują rolę czarterów, którymi turyści podróżują na wakacje. Już teraz z Wrocławia oferujemy więcej kierunków, niż ma Drezno.
Potwierdza to Piotr Lipka, główny specjalista Urzędu Lotnictwa Cywilnego: - Wraz ze wzrostem zamożności będziemy więcej latać. Połączenia lotnicze na Wyspy Brytyjskie i do Irlandii dały bardzo duży wzrost liczby pasażerów, ale teraz ruch będzie rósł w dużej mierze dzięki turystyce.
ULC szacuje, że rynek co roku będzie się powiększał o ok. 8 proc., by za 20 lat osiągnąć poziom ponad 65 mln pasażerów w całym kraju. Maleć będzie rola warszawskiego Okęcia, a rosnąć portów regionalnych. - Coraz więcej ciekawszych połączeń sprawi, że nie trzeba będzie dojeżdżać do Warszawy, by udać się na wakacje - tłumaczy Lipka.
Władze wrocławskiego lotniska szacują, że w tym roku obiekt obsłuży ok. 1,5 mln osób, czyli tyle, ile wynosi jego pojemność. Lepiej ma być pod tym względem za rok, gdy zostanie otwarty nowy terminal. Docelowo będzie on mógł przyjąć nawet 7 mln pasażerów.

Gazeta Wyborcza Wrocław
0
Zaloguj aby dodać komentarz
anubis
Wizz Air przyspieszy założenie bazy we Wrocławiu

Maciej Nowaczyk 2009-10-23, ostatnia aktualizacja 2009-10-23 16:04

Tani węgierski przewoźnik Wizz Air o kilka miesięcy wcześniej niż początkowo zapowiadał otworzy we Wrocławiu bazę operacyjną i uruchomi kolejne nowe połączenia lotnicze. Bilety na nowe kierunki już można rezerwować

Niespełna miesiąc temu władze węgierskich linii lotniczych Wizz Air ogłosiły, że uruchomią we Wrocławiu swoją bazę operacyjną i otworzą nowe połączenia z portu na Strachowicach. Zgodnie z obietnicami przewoźnika w grudniu 2009 roku samoloty linii Wizz Air zaczną latać do Paryża Beauvais, Dortmundu i Oslo. Natomiast w lipcu 2010 roku Węgrzy mieli uruchomić swoją bazę operacyjną i otworzyć kolejne połączenia. Teraz zapadła decyzja o przyspieszeniu tych planów.

Baza Wizz Air we Wrocławiu zostanie uruchomiona już na wiosnę. Dzięki tej decyzji wcześniej, bo już od marca, będzie można polecieć do holenderskiego Eindhoven, do Mediolanu i Bolonii oraz do Cork w Irlandii i Doncaster Sheffield w Wielkiej Brytanii. 20 marca przewoźnik zwiększy też częstotliwość lotów do portu Londyn Luton z czterech do siedmiu połączeń w tygodniu. Bilety na loty już można rezerwować. Najtańsze bilety na przykład do Paryża można kupić już za 55 złotych.

Z Wrocławia do Oslo zaczniemy latać już od 17 grudnia w każdy wtorek, czwartek i sobotę. W te same dni latać będą samoloty do Dortmundu. Do Paryża loty będą się odbywać od 18 grudnia w poniedziałki i piątki. Połączenie z Bolonią ruszy od 19 marca, samoloty latać będą w poniedziałki i piątki. W te same dni polecimy do Eindhoven i Doncaster Sheffield. Dzień później otwarte zostanie połączenie z Mediolanem.

Otwarcie bazy operacyjnej Wizz Air oznacza nie tylko uruchomienie nowych połączeń, ale także to, że w naszym mieście nocował będzie jeden z samolotów i zostanie zatrudnionych 35 osób do jego obsługi. Władze wrocławskiego lotniska szacują, że dzięki nowym połączeniom zostanie obsłużonych rocznie 300 tysięcy dodatkowych pasażerów, a Dolny Śląsk odwiedzi zaś 50 tysięcy turystów i biznesmenów, którzy wydadzą tutaj ok. 50 mln zł.

Jarosław Sztucki, wiceprezes wrocławskiego portu: - Bardzo nas ucieszyła decyzja Wizz Air. Przyśpieszenie uruchomienia bazy to dowód, że Wizz Air z wrocławskim lotniskiem wiążą bardzo duże nadzieje.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... lawiu.html
0
Zaloguj aby dodać komentarz
anubis
Wizz Air planuje również przyspieszyć rozwój swojej bazy we Wrocławiu. Loty do Eindhoven, Bolonii Forli, Cork, Doncaster-Sheffield i Mediolanu Bergamo zostaną uruchomione już 19 marca 2010 r., a od 28 marca 2010 r. zwiększy się częstotliwość lotów do Londynu Luton z 4 do 7 połączeń tygodniowo. Wcześniej przewoźnik planował te ruchy na lipiec 2010 r. Loty do Paryża Beauvais, Oslo Torf i Dortmundu rozpoczną się zgodnie z zapowiedzią w grudniu 2009 r.

http://logistyka.wnp.pl/wizzair-uruchom ... 1_0_0.html

Źródło: http://logistyka.wnp.pl/wizzair-uruchom ... 1_0_0.html
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Charlie
Polska Gazeta Wrocławska Eliza Głowicka

Dzisiaj 09:11:09 , Aktualizacja dzisiaj 12:34:54
Węgierska linia WizzAir stworzy u nas swoją bazę. Dzięki temu za 80 zł polecimy do Paryża lub Oslo.


Ledwie trzy dni temu pisaliśmy, że irlandzki przewoźnik RyanAir po półtora roku wznowił rozmowy z władzami wrocławskiego portu lotniczego na temat stworzenia u nas bazy "noclegowej" dla swoich samolotów. Jednak już wiadomo, że nie będzie to jedyna linia lotnicza, która zainwestuje w naszym mieście. W środę wyprzedził ją główny rywal na europejskim rynku - WizzAir. Firma już zdecydowała, że drugą po Katowicach polską bazę uruchomi właśnie we Wrocławiu, a razem z nią 8 kolejnych połączeń.

Jeśli i RyanAir zdecyduje się na Wrocław, będziemy mieli szansę stać się polską stolicą tanich lotów. Wczoraj o planach swojej firmy miał opowiedzieć we Wrocławiu John Stephenson, wiceprezes WizzAir. Ale... utknął na lotnisku w Monachium. Tłumaczono to błędami w systemie rezerwacji Lufthansy.

Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia, podkreśla, że baza linii lotniczej będzie wielką korzyścią nie tylko dla portu, ale i całego miasta.
- Dzięki otwarciu bazy i nowym połączeniom powstaną nowe miejsca pracy, przybędzie też turystów zagranicznych, którzy zostawią u nas pieniądze - uważa.

Na początku WizzAir będzie miał we Wrocławiu tylko jednego airbusa, bo infrastruktura naszego lotniska nie jest jeszcze przygotowana na więcej maszyn.
- Ale rozbudowujemy ją i przygotowujemy płytę lotniska. Za rok lub dwa tych samolotów będzie więcej - zapewnia Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska. W roku 2011 gotowy ma być nowy terminal.

Węgierska linia WizzAir stworzy u nas swoją bazę. Dzięki temu za 80 zł polecimy do Paryża lub Oslo.
Masz zdjęcie do tego tematu?
Wyślij »
Ledwie trzy dni temu pisaliśmy, że irlandzki przewoźnik RyanAir po półtora roku wznowił rozmowy z władzami wrocławskiego portu lotniczego na temat stworzenia u nas bazy "noclegowej" dla swoich samolotów. Jednak już wiadomo, że nie będzie to jedyna linia lotnicza, która zainwestuje w naszym mieście. W środę wyprzedził ją główny rywal na europejskim rynku - WizzAir. Firma już zdecydowała, że drugą po Katowicach polską bazę uruchomi właśnie we Wrocławiu, a razem z nią 8 kolejnych połączeń.

Jeśli i RyanAir zdecyduje się na Wrocław, będziemy mieli szansę stać się polską stolicą tanich lotów. Wczoraj o planach swojej firmy miał opowiedzieć we Wrocławiu John Stephenson, wiceprezes WizzAir. Ale... utknął na lotnisku w Monachium. Tłumaczono to błędami w systemie rezerwacji Lufthansy.

Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia, podkreśla, że baza linii lotniczej będzie wielką korzyścią nie tylko dla portu, ale i całego miasta.
- Dzięki otwarciu bazy i nowym połączeniom powstaną nowe miejsca pracy, przybędzie też turystów zagranicznych, którzy zostawią u nas pieniądze - uważa.

Na początku WizzAir będzie miał we Wrocławiu tylko jednego airbusa, bo infrastruktura naszego lotniska nie jest jeszcze przygotowana na więcej maszyn.
- Ale rozbudowujemy ją i przygotowujemy płytę lotniska. Za rok lub dwa tych samolotów będzie więcej - zapewnia Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska. W roku 2011 gotowy ma być nowy terminal.
Na razie z Wrocławia możemy lecieć do 22 różnych miast, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy do Barcelony w Hiszpanii.
Dzięki decyzji linii WizzAir będziemy mogli znów polecieć do Dortmundu i Sheffield, a także po raz pierwszy do 6 innych miast (szczegóły w ramce obok). Samoloty będą latały tam po dwa lub trzy razy w tygodniu.

Władze portu lotniczego są przekonane, że powodzeniem będzie się cieszył zwłaszcza Paryż, wytęskniony przez wielu wrocławian.
Eksperci uważają, że to bardzo dobra wiadomość.
- To punkt dla miasta, lotnisko będzie mieć więcej pieniędzy i miasto też. Dobrze też, że tanie linie lotnicze zaczynają interesować się Wrocławiem, bo ceny biletów będą konkurencyjne - mówi Dariusz Zaleski z portalu tanielatanie.net.

Prezes Kuś szacuje, że dzięki nowym tanim połączeniom liczba turystów korzystających z naszego portu wzrośnie o 300 tys. rocznie (dziś jest ich 1,4 mln).
Jak wynika z badań Polskiego Instytutu Turystyki, przeciętny turysta zagraniczny spędza w Polsce 2,5 do 3 dni i wydaje 250 euro dziennie.- To może dać 50 milionów złotych dochodu - wylicza Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia.

Dokąd, kiedy i za ile dolecimy
Paryż - od 18.12.2009 - Od 80 zł
Dortmund - od 17.12.2009 - Od 50 zł
Oslo - od 17.12.2009 - Od 80 zł
Eindhoven - od 19.07.2010. Od 80 zł
Bolonia - od 19.07.2010 - Od 80 zł
Cork - od 18.07.2010 - Od 80 zł
Doncaster-Shefield - od 19.07.2010 - Od 100 zł
Mediolan - od 17.07.2010 - Od 80 zł

Źródło: http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzeni ... material_1
0
Zaloguj aby dodać komentarz
anubis
Dokąd, kiedy i za ile dolecimy

Paryż - od 18.12.2009 - Od 80 zł

Dortmund - od 17.12.2009 - Od 50 zł

Oslo - od 17.12.2009 - Od 80 zł

Eindhoven - od 19.07.2010. Od 80 zł

Bolonia - od 19.07.2010 - Od 80 zł

Cork - od 18.07.2010 - Od 80 zł

Doncaster-Shefield - od 19.07.2010 - Od 100 zł

Mediolan - od 17.07.2010 - Od 80 zł
0
Zaloguj aby dodać komentarz
anubis
Wizz Air otworzy bazę lotniczą we Wrocławiu

Jacek Kulesza2009-09-30, ostatnia aktualizacja 2009-09-30 16:28

W grudniu ta węgierska linia lotnicza uruchomi nowe loty z wrocławskiego lotniska na Strachowicach do Paryża, Oslo i Dortmundu. W lipcu otworzy we Wrocławiu swoją bazę, dzięki czemu zacznie również latać do pięciu innych miast

Utworzenie bazy oznacza, że przy wrocławskim lotnisku pracę znajdą m.in. piloci, mechanicy oraz pracownicy obsługujący samoloty należące do Wizz Air - 35 osób. - Szacujemy, że dzięki bazie i nowym połączeniom powstanie w sumie kilkaset nowych miejsc pracy - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Do Dortmundu i Oslo Torp będzie można latać od 17 grudnia, do Paryża Beauvais od 18 grudnia. Już jednak można robić rezerwacje. 17 lipca zostanie otwarta linia do Mediolanu Bergamo, 18 - do Cork a 19 do Eindhoven, Forli Bolonia i Doncaster Sheffield. Będą to dwa lub trzy połączenia w tygodniu. Do Londynu Luton samoloty Wizzair od 17 lipca mają latać siedem razy w tygodniu a nie cztery, jak teraz.

Władze wrocławskiego lotniska szacują, że dzięki tym połączeniom zostanie obsłużonych rocznie 300 tysięcy dodatkowych pasażerów. Nasz region odwiedzi zaś 50 tysięcy turystów i biznesmenów, którzy wydadzą tutaj ok. 50 mln zł.

Od sierpnia samolotami Wizz Air będzie więc można polecieć do dziewięciu miast. Tyle samo kierunków (i też jeden samolot w bazie) Poznań ma już teraz. Z Gdańska i Warszawy węgierska firma wozi pasażerów do 17 miast a z Katowic - do 21.

Wizz Air już wcześniej zastanawiał się na utworzeniem bazy we Wrocławiu, ale ostatecznie wybrał Poznań. - Wtedy tłumaczyli, że zdecydowała ekonomia - mówi Jarosław Sztucki, wiceprezes Portu. - Moim zdaniem wybrali Poznań, bo był dalej od Katowic i odczuwano tam deficyt połączeń. Teraz, gdy nadszedł czas na kolejną bazę, uznali, że Wrocław jest atrakcyjny.

Decyzja o utworzeniu bazy we Wrocławiu zapadła w piątek, w środę miała zostać podpisana umowa. Nie doleciał jednak wiceprezes Wizz Air John Stephenson.

Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Obsługuje 150 kierunków w 21 krajach. W Polsce jest od 2004 r. Ma tutaj 10 samolotów i obsługuje 65 kierunków z pięciu lotnisk.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35771 ... lawiu.html
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA