Wizz Air otworzy bazę lotniczą we Wrocławiu

Wrocław/Stare Miasto
REKLAMA
inwestorWizz Air

O inwestycji Wizz Air otworzy bazę lotniczą we Wrocławiu

We Wrocławiu została uruchomiona baza operacyjna linii lotniczej Wizz Air. (Jest to 12 baza tego przewoźnika). Otwarcie miało miejsce 12.03.2010 roku. Więcej na: http://book.wizzair.com/about_us/news/Default.asp?slid=clear&language=PL#wizpl037
Napisz komentarz
słoik
Wizzair otworzył dziś we Wrocławiu swoją bazę operacyjną, w której stacjonował będzie samolot Airbus A320. W tym samym czasie uruchomionych zostało 5 nowych połączeń do różnych miast w Europie.

Od piątku polecieć można z Wrocławia: do Doncaster Sheffield w Wielkiej Brytanii, włoskiego Forli koło Rimini i holenderskiego Eindhoven. Jutro wystartuje pierwszy samolot do Mediolanu-Bergamo, a w niedzielę do Cork w Irlandii. Dodatkowo Wizz Air zwiększa liczbę połączeń z portem Londyn-Luton, z czterech do 7 tygodniowo.

GALERIA ZDJĘĆ!!!


pokaz-artykul.png
Orzech
http://www.mmwroclaw.pl/8445/2010/3/13/ ... gory=video
Orzech
5 nowych kierunków i 4 tysiące miejsc w samolotach tygodniowo – tak w liczbach wygląda wrocławska ekspansja linii lotniczej Wizz Air. Nisko-kosztowy przewoźnik otworzył w piątek (12 marca) we Wrocławiu swoją bazę operacyjną. W Porcie Lotniczym Wrocław od dziś nocuje jedna maszyna linii Wizz Air, samolot Airbus 320 ma na lotnisku swoje zaplecze operacyjne. We Wrocławiu odbywają się wymiany załóg i dostawy cateringu. - Uruchomienie bazy operacyjnej linii Wizz Air to automatyczne zwiększenie liczby połączeń tego przewoźnika – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

pokaz-artykul.png
anubis
Od piątku samolot Wizz Air będzie nocował na wrocławskim lotnisku. Airbus 320 będzie miał tu swoje zaplecze operacyjne.
To właśnie we Wrocławiu będą się zmieniały załogi i uzupełniony zostanie catering. Oznacza to m.in. zwiększenie ilości miejsc pracy. Przyjęto bowiem czterdziestu dodatkowych pracowników.

Powstanie bazy operacyjnej jest jednoznaczne z uruchamianiem dodatkowych połączeń. Od piątku będzie można z Wrocławia polecieć do Dancaster Sheffield w Wielkiej Brytanii, włoskiego Forli koło Rimini i holenderskiego Eindhoven.


pokaz-artykul.png
Orzech
Pasażerowie odlatujący w piątek z wrocławskiego lotniska powinni wiedzieć, że to wyjątkowy dzień. Właśnie w piątek Wizz Air - niskokosztowa linia węgierska, uruchamia u nas swoją bazę i pięć dodatkowych lotów: do Eindhoven (Holandia), Mediolanu i Forli (Włochy), Cork (Irlandia) oraz Doncaster-Sheffield (Anglia).

Ale utworzenie bazy we Wrocławiu nie oznacza wyłącznie nowych kierunków. Na naszym lotnisku będzie stacjonował airbus A320 należący do Wizz Air. Może on zabrać na pokład do 180 pasażerów i codziennie rano będzie zaczynał pracę we Wrocławiu. Już dziś o godz. 6.25 odleci z pasażerami na lotnisko Londyn-Luton.


pokaz-artykul.png
Corporation
[size=150:1rxaucg5]Baza linii lotniczych WizzAir we Wrocławiu [/size:1rxaucg5]

Węgierskie tanie linie lotnicze WizzAir otworzą dzisiaj we Wrocławiu swoją bazę. Władze lotniska szacują, że dzięki temu znacznie wzrośnie w tym roku liczba pasażerów

z5806529X.jpg

Polska jest dla WizzAira kluczowym rynkiem. W 2009 roku linia przewiozła 7,8 mln pasażerów, z czego 3,6 mln osób na polskich trasach. Wrocław będzie piątą polską bazą WizzAira po Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Poznaniu.
Pierwsze połączenie zostało uruchomione u nas cztery lata temu. Jednak od dzisiaj jeden samolot WizzAira będzie na stałe we wrocławskim porcie lotniczym, skąd ma latać do Eindhoven, Bolonii Forli, Cork, Doncaster Sheffield i Mediolanu Bergamo. We Wrocławiu pracować będzie 35 stewardes i pilotów.
Dzięki temu będzie tu przyjeżdżać coraz więcej turystów, a prowadzenie interesów stanie się łatwiejsze - mówi John Stephenson, wiceprezes WizzAira.
Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego portu lotniczego, szacuje, że nowe połączenia zwiększą ruch pasażerski tylko w tym roku o ok. 20 proc. Więcej pasażerów będzie też dzięki lepszym obłożeniom lotów krajowych oraz wymianie przez Lufthansę maszyn na większe: - W sumie liczymy, że pojawi się 350 tys. pasażerów więcej, z czego co trzeci będzie obcokrajowcem. Również w następnych latach czeka nas rozwój. Tanie linie lotnicze coraz szybciej i śmielej przejmują rolę czarterów, którymi turyści podróżują na wakacje. Już teraz z Wrocławia oferujemy więcej kierunków, niż ma Drezno.
Potwierdza to Piotr Lipka, główny specjalista Urzędu Lotnictwa Cywilnego: - Wraz ze wzrostem zamożności będziemy więcej latać. Połączenia lotnicze na Wyspy Brytyjskie i do Irlandii dały bardzo duży wzrost liczby pasażerów, ale teraz ruch będzie rósł w dużej mierze dzięki turystyce.
ULC szacuje, że rynek co roku będzie się powiększał o ok. 8 proc., by za 20 lat osiągnąć poziom ponad 65 mln pasażerów w całym kraju. Maleć będzie rola warszawskiego Okęcia, a rosnąć portów regionalnych. - Coraz więcej ciekawszych połączeń sprawi, że nie trzeba będzie dojeżdżać do Warszawy, by udać się na wakacje - tłumaczy Lipka.
Władze wrocławskiego lotniska szacują, że w tym roku obiekt obsłuży ok. 1,5 mln osób, czyli tyle, ile wynosi jego pojemność. Lepiej ma być pod tym względem za rok, gdy zostanie otwarty nowy terminal. Docelowo będzie on mógł przyjąć nawet 7 mln pasażerów.

Gazeta Wyborcza Wrocław
REKLAMA