Amerykański gigant branży medycznej wprowadzi się do Business Gardenfot. Tomasz Matejuk

Amerykański gigant branży medycznej wprowadzi się do Business Garden

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Koncern Becton Dickinson w kwietniu przyszłego roku wprowadzi się do Business Garden. Firma planuje też dalszy wzrost zatrudnienia we Wrocławiu.

Niedawno informowaliśmy, że do Business Garden Wrocław wprowadzi się firma Ceneo. Teraz poznaliśmy kolejnego najemcę w powstającym nieopodal galerii handlowej Magnolia Park kompleksie biurowym.

Pojawi się tam amerykańska firma Becton Dickinson, globalny lider w obszarze technologii medycznych, która zajmie około 5600 metrów kwadratowych powierzchni.

Becton Dickinson podjął decyzję o powiększeniu oddziału w stolicy Dolnego Śląska i w swoim centrum usług wspólnych. Obecnie zatrudnia 300 pracowników. W najbliższym czasie chce przyjąć 50 kolejnych osób – mówi Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Sudheer Kaavil Valappil, dyrektor BD Wrocław, tłumaczy, że firma wybiera na swoje biura najwyższej jakości, nowoczesne obiekty, które stanowią otoczenie sprzyjające rozwojowi pasji i budowaniu zaangażowania pracowników. 
– Zgodnie z globalnymi standardami Becton Dickinson oraz w odpowiedzi na potrzeby biznesu zdecydowaliśmy o konsolidacji w Business Garden. Centrum we Wrocławiu od czasu otwarcia w 2012 roku odgrywa ważną rolę w rozwoju biznesu firmy ze względu na jakość usług świadczonych na rzecz klientów, dostawców czy pracowników Becton Dickinson. Zmiana siedziby będzie w jeszcze większym stopniu sprzyjać umacnianiu pozycji wrocławskiej jednostki jako światowej klasy centrum usług, zapewniającego przyjazne środowisko pracy dla naszego zespołu – tłumaczy Sudheer Kaavil Valappil.


Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, dodaje, że rozwój tej firmy w stolicy Dolnego Śląska potwierdza mocną pozycję Wrocławia jako wiodącej lokalizacji pod inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej.
REKLAMA
– Decyzja Becton Dickinson o przeniesieniu operacji do Business Garden pokazuje coraz silniejszy trend w stronę konsolidacji firm z sektora usług dla biznesu do nowych projektów biurowych. Centra SSC/BPO – wraz z rozwojem swoich struktur i umacnianiem się na rynku relokują się do nowoczesnych, elastycznych budynków biurowych, które dają zarówno opcję ekspansji w przyszłości, jak też stanowią atut i wyróżnik dla firmy podczas procesu rekrutacji – komentuje Katarzyna Krokosińska, kierująca wrocławskim oddziałem firmy JLL.
Becton Dickinson wprowadzi się do Business Garden w kwietniu 2017 roku.
Docelowo, Business Garden przy ul. Legnickiej obejmie 110 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej. Dziewięć budynków biurowych wraz z pawilonem restauracyjnym i otaczającym ogrodem zajmie aż siedem hektarów. 
Precertyfikacja LEED oznacza, że już na etapie projektowania kompleksu uwzględniono przyjazne środowisku rozwiązania i ekologiczne materiały budowlane.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA