DODAJ

Wrocław: Biedronka na Różance będzie większa. Trwa remont

Handel / Wrocław
Wrocław: Biedronka na Różance
Mariusz Bartodziej
2018-08-14 16:15:47
Przebudowa supermarketu przy ulicy Bezpiecznej zakończy się jeszcze w tym roku. Ma zapewnić klientom większy komfort zakupów oraz wybór produktów.

Firma Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel Biedronki, otrzymała 30 lipca pozwolenie na nadbudowę i przebudowę budynku handlowego przy ul. Bezpiecznej 19. Z remontem ruszyła 5 sierpnia.

Celem prowadzonych prac modernizacyjnych jest podniesienie komfortu zakupów – słyszymy w biurze prasowym Jeronimo Martins Polska.

Układ sklepu stanie się bardziej funkcjonalny. Powierzchnia sali sprzedaży zwiększy się o około 50 mkw., a całego sklepu – o 113 mkw. Pojawią się oświetlenie LED, a także wydajniejsze i bardziej nowoczesne instalacje wentylacyjne, grzewcze oraz klimatyzacyjne.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań zwiększy się atrakcyjność sklepu. Ponadto zmodernizowana placówka stanie się bardziej przyjazna dla środowiska, co stanowi jeden z filarów społecznej odpowiedzialności sieci Biedronka – tłumaczą przedstawiciele firmy.

Remont zakłada też montaż przestronnych witryn frontowych, odświeżenie elewacji i zmianę kolorystyki – zostanie dostosowana do najnowszych standardów obowiązujących w sieci Biedronka. Prace mają się zakończyć w ostatnim kwartale tego roku.

Dzięki większej powierzchni sali sprzedaży poszerzy się asortyment dostępnych produktów – zapowiadają osoby związane z firmą.

Mieszkańcy zwracają jednak uwagę na problem związany z brakiem parkingu przy supermarkecie.

Sklep przy ulicy Bezpiecznej 19 zlokalizowany w centrum osiedla mieszkaniowego nie posiada miejsc parkingowych i nie ma możliwości ich stworzenia ze względu na sąsiadujące budynki. Z naszych obserwacji wynika jednak, że ze względu na położenie sklepu, klienci udają się na zakupy pieszo – odpowiadają pracownicy biura prasowego.

Na osiedlu obok powstaje w Kaufland

Niedaleko remontowanej Biedronki trwają prace nad budową marketu sieci Kaufland. Sklep stanie na Karłowicach, przy zbiegu ul. Długosza i Czajkowskiego. Ma zostać otwarty w pierwszej połowie przyszłego roku. O jego budowie informowaliśmy w marcu.

Materiały inwestora


Zdjęcie główne: wikipedia.org