DODAJ

Wrocław: Centrum Medyczne Dobrzyńska zostanie przebudowane

Wrocław
Wrocław: Centrum Medyczne Dobrzyńska
Orzech
2018-10-16 23:15:00
Największą placówkę z poradniami specjalistycznymi we Wrocławiu – Centrum Medyczne Dobrzyńska, zlokalizowaną w samym centrum miasta przy ul. Dobrzyńskiej czeka wielka przebudowa.

Po zmianach w CMD ma działać całodobowe ambulatorium z chirurgiem, ortopedą i gipsiarzem, a do tego nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Centrum ma się stać alternatywą dla szpitalnych SOR-ów  placówką w której przyjmowano by pacjentów z drobnymi urazami, którzy dotychczas czekali na SOR-ach, tworząc w nich olbrzymie kolejki i blokując wiele zespołów pogotowia ratunkowego.

10 października rozpoczął się od dawna oczekiwany remont budynku. Łączny koszt inwestycji to prawie 22 miliony złotych (z czego 13 mln zł pochodzi z dofinansowania). Generalnym wykonawcą przebudowy będzie wrocławska firma Berger Bau Polska.

Materiały inwestora

Nowe Centralne Zintegrowane Ambulatorium Specjalistyczne (tzw. CZAS) ma powstać do końca 2019 roku (większość prac zakończy się we wrześniu 2019 roku).

W ramach przebudowy, na parterze, w miejscu gdzie obecnie znajduje się rejestracja, ma powstać ambulatorium urazowo-ortopedyczne, składające się z sześciu pomieszczeń – ambulatorium, ambulatorium ortopedyczne, dwa gabinety zabiegowe tzw. czysty oraz brudny, gipsowania i pokój badań. Od strony ul. Traugutta ma powstać wejście do CZAS-u wraz z wygodnym dojazdem dla karetek. W miejscu obecnej szatni pojawi się nowa pracownia RTG. 

Istotną zmianą będzie to, że w obecnych gabinetach POZ ma powstać nocna i świąteczna opieka zdrowotna. 

Materiały inwestora

Kolejne zmiany zajdą na trzecim piętrze, gdzie, w miejscu obecnej pracowni RTG, mają się pojawić sale obserwacyjne dla pacjentów kardiologicznych, którzy przychodząc do CZAS-u, wymagaliby dłuższej obserwacji. Być może w Centrum Medycznym Dobrzyńska utworzone zostaną również ambulatoria: ginekologiczne, okulistyczne i laryngologiczne działające do późnych godzin wieczornych. 

W piwnicach budynku przy ul. Dobrzyńskiej powstanie centrum rehabilitacyjne z kriokomorą i niewielkim basenem. Na czas remontu dyrekcja Centrum Medycznego Dobrzyńska zostanie przeniesiona do baraków. Rejestracja pozostanie w głównym budynku, ale gabinety będą w innych miejscach niż obecnie. Pacjenci mają być na bieżąco informowani o tym, gdzie przyjmują lekarze.

Do połowy 2020 roku zewnętrzna firma ma wprowadzić tomograf, rezonans i badania diagnostyczne.

Materiały inwestora