Wrocław: Kolejna inwestycja koncernu WABCOfot. Orzech

Wrocław: Kolejna inwestycja koncernu WABCO

Orzech
Orzech
REKLAMA
Koncern WABCO zdecydował się na kolejną inwestycję w stolicy Dolnego Śląska. Inwestor rozpoczął rozbudowę Globalnego Centrum Testowego zlokalizowanego na terenie fabryki przy ul. Ostrowskiego.
Globalne Centrum Testowe jest częścią Globalnego Centrum Badań i Rozwoju WABCO. Jego rozbudowa pozwoli firmie zwiększyć liczbę realizowanych projektów: testów trwałościowych prowadzonych w komorach klimatycznych w pełnym zakresie temperaturowym oraz testów funkcjonalnych. W ramach inwestycji powstanie również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów.

Nowe centrum budowane znajduje się tuż przy istniejącym budynku Centrum R&D na terenie fabryki WABCO Polska przy ul. Ostrowskiego. Inwestycja obejmuje rozbudowę do 3800 mkw., jest warta 2,5 mln dolarów i pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów testowych. Oznacza to również dalszy wzrost zatrudnienia. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na grudzień bieżącego roku.

REKLAMA
Zespół R&D WABCO w Polsce liczy łącznie 330 pracowników i pracuje nad projektami rozwojowymi dla całej grupy. 
Dział Rozwoju Produktu WABCO powstał we Wrocławiu w 2001 roku i od tego czasu rozwinął się do Globalnego Centrum R&D. Testowaniem produktów WABCO w jego ramach zajmuje się aktualnie ponad 120 osób. 

O inwestorze:

WABCO jest wiodącym, globalnym dostawcą technologii poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych. Od ponad 150 lat WABCO pozostaje pionierem przełomowych, innowacyjnych rozwiązań z zakresu zaawansowanego wsparcia kierowcy (ADAS), układów hamulcowych, stabilizacji, zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych i aerodynamiki. WABCO jest producentem innowacyjnych rozwiązań z zakresu zaawansowanego wsparcia kierowcy, układów hamulcowych, stabilizacji zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych oraz aerodynamiki. 
W 2016 r. WABCO zanotowało roczny obrót w wysokości 2,8 miliarda dol. Firma, której siedziba główna mieści się w Brukseli (Belgia), zatrudnia 13 000 pracowników w 40 krajach. WABCO Polska to obecnie dwa zakłady produkcyjne, ośrodek R&D i Globalne Centrum Testowe we Wrocławiu oraz zakład regeneracji produktów w Stanowicach koło Oławy, w których pracuje łącznie ponad 3000 osób.
Firma działa we Wrocławiu w ramach podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". W ostatnich kilku latach zainwestowała w stolicy Dolnego Śląska blisko 100 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA