DODAJ

Wrocław: WABCO za 2,5 mln dolarów rozbuduje centrum testowe. Będą nowe miejsca pracy

Przemysł / Wrocław
Wrocław: WABCO za 2,5
Tomasz Matejuk
2018-03-22 16:05:08
Szykuje się kolejna inwestycja WABCO Polska we Wrocławiu. Firma planuje rozbudowę Globalnego Centrum Testowego. Planowany termin zakończenia budowy to wrzesień 2019 roku. 

Jak zapowiadają przedstawiciele koncernu, inwestycja warta 2,5 mln dolarów pozwoli firmie zwiększyć o około jedną czwartą liczbę realizowanych projektów testowych

– Rozbudowa centrum to odpowiedź na rosnące zamówienia płynące z całego świata, a także wsparcie polskiego zespołu ds. testów w realizacji globalnych odpowiedzialności. Po zakończeniu inwestycji łączna powierzchnia testowa, którą WABCO Polska będzie dysponować w ramach Centrum R&D, powiększy się do 3800 metrów kwadratowych – tłumaczą w firmie.

Nowe Centrum Testowe powstanie na terenie wrocławskiego oddziału koncernu, w pobliżu istniejących budynków: zakładu produkcyjnego i Centrum R&D przy ul. Ostrowskiego 34. 

Jak zapowiada koncern, w projektowanym obiekcie realizowane będą testy trwałościowe prowadzone w komorach klimatycznych w pełnym zakresie temperaturowym oraz testy funkcjonalne. Znajdzie się tam również prototypownia z trzema liniami produkcyjnymi budowy prototypów zaworów. 

Wraz z zakończeniem budowy nowego obiektu, łączna wartość inwestycji firmy w naszym kraju, zrealizowanych na przestrzeni ostatnich lat, wyniesie blisko 29 mln dolarów.

Jesteśmy jednym z najsilniejszych pracodawców w regionie i firmą, w której stawiamy m.in. na rozwój najnowocześniejszych technologii. Zatrudniamy osoby utalentowane, o ogromnej wiedzy. Efekty ich pracy widać na co dzień w rosnącej wciąż ilości realizowanych projektów, dotyczących najnowocześniejszych rozwiązań w przemyśle motoryzacyjnym. Stąd też decyzja o rozbudowie centrum, które jest prawdziwą kuźnią talentów i naszą wizytówką nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówi Paweł Pałubiński, dyrektor generalny WABCO Polska.  

fot. Tomasz Matejuk

Będą nowe miejsca pracy

Obecnie Globalne Centrum R&D tego koncernu rozwija (konstruuje oraz testuje) elementy hamulcowego pneumatycznego układu zawieszenia autobusów, samochodów osobowych, ciągników siodłowych i naczep, a także komponenty układu sprzęgła i skrzyni biegów. 

Budowa nowego Centrum Testów to dla nas bardzo ważny projekt. W tej chwili nasz Zespół R&D w Polsce liczy łącznie 330 pracowników i pracuje nad projektami rozwojowymi dla całej Grupy WABCO. Planujemy dalszy rozwój zespołu i stworzenie kolejnych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów, liderów czy techników – tłumaczy dr inż. Elżbieta Gawin, dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Centrum Testowego (R&D) w WABCO Polska. 

Dział Rozwoju Produktu WABCO powstał we Wrocławiu w 2001 roku i od tamtego czasu rozwinął się do Globalnego Centrum R&D. Testowaniem produktów w jego ramach zajmuje się aktualnie 117 osób. Wśród nich są m.in.: inżynierowie ds. testów, liderzy ds. testów produktu oraz technicy ds. pomiarów i testów. W ciągu najbliższych dwóch lat planowany jest dalszy wzrost zatrudnienia w zespole R&D.

Obecnie firma jest w fazie przygotowań do realizacji inwestycji. Planowany termin zakończenia budowy to wrzesień 2019 roku.