Kultura w przestrzeni handlowej Pasażu Grunwaldzkiegoźródło: Materiały prasowe

Kultura w przestrzeni handlowej Pasażu Grunwaldzkiego

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Dotychczas centra handlowe kojarzone były przede wszystkim jako miejsca, w których można zrobić zakupy, a przy okazji zjeść posiłek. Obraz ten ulega jednak wyraźnej zmianie – np. w przestrzeni Pasażu Grunwaldzkiego regularnie odbywają się wydarzenia promujące kulturę oraz inicjatywy społeczne czy ekologiczne. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Wrocławia, wspierane są realizowane przez nich przedsięwzięcia. To przyjazne i otwarte na wszelkie kreatywne działania miejsce, które – za sprawą swojej wielkości i funkcjonalności – oferuje szereg różnorodnych możliwości.
Budowanie międzypokoleniowych więziKształtowanie empatii i wrażliwości od najmłodszych lat – projekt pod nazwą Międzypokoleniowa Wymiana Umiejętności przez ostatni rok szkolny realizowany był przez Publiczną Szkołę Podstawową Leonardo oraz Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek. Raz w miesiącu odbywały się spotkania dzieci z seniorami, podczas których najmłodsi mieli okazję wysłuchać barwnych opowieści z życia mieszkańców Domu Pomocy przy ulicy Grunwaldzkiej, a także podzielić się z nimi swoją kreatywnością. Najpiękniejsze momenty w procesie budowania międzypokoleniowych więzi zostały uchwycone na zdjęciach. Podczas spotkań obecna była fotograf Agata Wróblewska, która wnikliwie obserwując nawiązujące się relacje stworzyła serię wzruszających zdjęć. Goście Pasażu Grunwaldzkiego, w dniach 13-22 czerwca mogli podziwiać efekty pracy, oglądając wystawę zlokalizowaną w pobliżu sceny. 
Rower z dowodem tożsamościWrocławianie coraz chętniej wybierają rower do przemieszczania się po mieście, zwłaszcza wiosną i latem. Pasaż Grunwaldzki we współpracy z Komisariatem Policji Wrocław Śródmieście cyklicznie organizuje akcję znakowania rowerów. Pozwala to nanieść na jednoślady cechy identyfikacyjne, co ogranicza ryzyko ich kradzieży, a w przypadku, gdy do niej dojdzie – pozwala zidentyfikować rzeczywistego właściciela. Podczas akcji znakowania rowerzyści otrzymują dowód tożsamości swoich pojazdów, który potwierdza jego własność. Akcja prowadzona jest od 2014 roku. Dotychczas wzięło w niej udział ponad 600 osób. 
W trosce o zrównoważone środowisko Co w trawie piszczy? Odpowiedzi na to pytanie udziela wrocławskie ZOO, biorące udział w Kampanii na Rzecz Lokalnej Bioróżnorodności. Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat ochrony lokalnych gatunków roślin i zwierząt, a także ekosystemów i cennych przyrodniczo środowisk. W ramach projektu przygotowana została specjalna wystawa edukacyjna, która w maju eksponowana była na terenie Pasażu Grunwaldzkiego. Ponadto Pasaż Grunwaldzki wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji mieszkańców okolicznych dzielnic już w drugiej połowie lipca zaproponuje specjalną ofertę dla odwiedzających ZOO. Za okazaniem biletu do ogrodu zoologicznego będzie można zaparkować bezpłatnie przez 5 godzin na parkingu centrum handlowego. 
REKLAMA
Lepiej razemDo udziału w tegorocznym finałowym etapie Światowej Olimpiady Kreatywności zakwalifikowały się 3 drużyny z wrocławskiego Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej. Środki na zagraniczny wyjazd najzdolniejszych młodych wrocławian gromadzone były m.in. podczas zbiórki na terenie Pasażu Grunwaldzkiego. To nie jedyni wolontariusze, którzy prowadzili w ostatnim czasie swoją działalność w przestrzeni centrum handlowego. Pola Nadziei to projekt realizowany przez wrocławskie hospicjum, którego celem jest edukacja i rozwój wolontariatu, a także pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną. Ponadto Pasaż Grunwaldzki współpracuje z fundacją Na ratunek, której wolontariusze dwukrotnie w tym roku przeprowadzali kwestę na terenie centrum. 
Sztuka przez duże SW ramach współpracy z Teatrem Muzycznym Capitol goście Pasażu Grunwaldzkiego cyklicznie mają możliwość wygrania biletów na spektakle. Propagowanie sztuki na terenie centrum handlowego to jeden z wielu przykładów nowoczesnego podejścia do wykorzystania tego typu przestrzeni. 
Miejsce spotkań w centrum miastaIntensywny tryb życia, pośpiech, nieustanny pęd – czasem warto jest się na chwilę zatrzymać by złapać oddech i odpocząć. Nowoczesne centra handlowe, takie jak Pasaż Grunwaldzki podejmują szereg działań, by zapewnić swoim gościom jak najbardziej komfortowe warunki zarówno do zakupów, spożywania posiłków, rozrywki i odpoczynku. To nie tylko przestrzeń handlowa, ale również miejsce, w którym przyjemnie i wartościowo można spędzić wolny czas.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA