Miasto bierze się za budowę rowerowej obwodnicy Wrocławiaźródło: UM Wrocławia

Miasto bierze się za budowę rowerowej obwodnicy Wrocławia

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Zielona rowerowa-piesza obwodnica Wrocławia to inicjatywa samych mieszkańców, którzy zgłosili ją do budżetu obywatelskiego. Na pierwszy ogień pójdzie odcinek od ulicy Ślężnej do Bardzkiej.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta szuka firmy, która zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej dla budowy drogi rowerowej na odcinku od ulicy Ślężnej do ulicy Bardzkiej. Będzie to fragment zielonej rowerowo-pieszej obwodnicy Wrocławia, realizowany na dwóch odcinkach: od ulicy Ślężnej do Motylkowej i od ulicy Motylkowej do Bardzkiej.
– Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie prace wchodzące w zakres procesu wykonania dokumentacji projektowej, wraz ze złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę – tłumaczą urzędnicy.
REKLAMA
Na przygotowanie dokumentacji, wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał pół roku od podpisania umowy.

Rowerowa obwodnica za pieniądze z WBO
Ta inwestycja została zgłoszona w zeszłorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, w ramach dwóch projektów: nr 15 i 17. Autorzy całej inicjatywy chcieliby, żeby powstała szybka i bezpieczna śródmiejska obwodnica rowerowa Wrocławia, która biegłaby terenami zielonymi, łącząc różne dzielnice i parki. 
Ścieżka ma mieć charakter komunikacyjno-rekreacyjny. Dzięki niej będzie można szybko, rowerem dostać się do pracy, szkoły, a w wolnym czasie wybrać się na wycieczkę rowerową wśród zieleni do ZOO lub jednego z parków, przez które będzie ona biegła. W parkach tych często odbywają się równe imprezy kulturalne, festyny, powstają (gównie dzięki inicjatywie WBO) nowe siłownie, place zabaw, remontowane są ścieżki, stawiane są nowe ławki. Pomysł przewiduje również nasadzenia drzew i krzewów włóż całej trasy. Ostatnim etap projektu jest budowa kładek nad każdą z dużych ulic, które przecina obwodnica – czytamy na facebookowym fanpage'u tej inicjatywy.

Tak ma przebiegać cała obwodnica: 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA