Miasto chce wydać ponad 100 mln złotych na Centrum Nauki przy ul. Na Grobli

Miasto chce wydać ponad 100 mln złotych na Centrum Nauki przy ul. Na Grobli

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Stałe i tymczasowe ekspozycje naukowe będzie można oglądać w wieży ciśnień przy ulicy na Grobli - urzędnicy chcą, by powstało tam Wrocławskie Centrum Nauki. Inwestycja pochłonie 160 mln złotych i nie powstanie zbyt szybko - stworzenie centrum zaplanowane jest na lata 2017-2018, a część kosztów ma pokryć Unia Europejska.

W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na lata 2013-2017 wśród inwestycji związanych z oświatą znalazło się stworzenie Wrocławskiego Centrum Nauki. To zupełnie nowy projekt, którym urzędnicy wcześniej się nie chwalili.

- Wrocławskie Centrum Nauki ma powstać w wieży ciśnień przy ul. na Grobli. Będzie można tam oglądać stałe i tymczasowe ekspozycje związane z nauką - mówi Arkadiusz Filipowski z biura prasowego magistratu.

Urzędnicy dodają, że inwestycja znajduje się dopiero we wstępnej fazie planowania, dlatego na razie żadne szczegóły nie są jeszcze znane.

- Stworzenie centrum nauki jest zaplanowane na lata 2017-2018, więc wykracza nawet poza ramy obecnego Wieloletniego Planu Inwestycyjnego - dodaje Arkadiusz Filipowski.


Magistrat chce, by w finansowaniu inwestycji partycypowała Unia Europejska, ale na razie za wcześnie, by mówić w jakim stopniu - to zależy od kształtu przyszłego budżetu wspólnoty.

Cały koszt stworzenia Wrocławskiego Centrum Nauki to 160 mln złotych. W 2017 roku na ten cel ma zostać wydanych 50 mln złotych, reszta w 2018 r.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA