Wrocław: Nie będzie bloków zamiast willi. Bouygues Immobilier spotkał się z odmową magistratufot. investphoto.pl

Wrocław: Nie będzie bloków zamiast willi. Bouygues Immobilier spotkał się z odmową magistratu

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Urząd miasta nie udzielił deweloperowi pozwolenia na budowę dużego osiedla na Ołtaszynie. – Widzimy światełko w tunelu – komentuje osiedlowy radny.
Wydział Architektury i Budownictwa wydał 20 marca odmowną decyzję w sprawie pozwolenia na budowę budynków wielorodzinnych bliźniaczych z garażami podziemnymi wraz z zagospodarowaniem terenu przy ulicy Orawskiej. Osiedla ma powstać na działce nr 4/5 o powierzchni ponad 1,2 ha.
Otrzymaliśmy decyzję, którą analizujemy. Po zapoznaniu się z nią podejmiemy decyzję o dalszych krokach – wyjaśnia nam Magdalena Piekarska z Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.
Widzimy światełko w tunelu, że magistrat zaczął zwracać uwagę na problemy mieszkańców. Podkreślam – popieramy budowę nowych mieszkań, ale muszą za nią iść inwestycje miasta w infrastrukturę, tak by skończyć ze stawianiem osiedli deweloperskich w szczerym polu, na przykład bez dróg dojazdowych – mówi nam Sebastian Wilk, przewodniczący zarządu osiedla Ołtaszyn.
UM Wrocławia
Dodaje, że będą monitorować każdą nową inwestycję na osiedlu, szczególnie wielkomieszkaniową, ponieważ ich zdaniem Ołtaszyn już teraz jest przeludniony.
Brakuje nam dokończonych dróg, alternatywy dla tych zakorkowanych oraz miejsc w szkołach i żłobkach. Dlatego też apelujemy do mieszkańców, by informowali nas o planowanych przedsięwzięciach, zwłaszcza deweloperów. Postaramy się je przeanalizować i podpowiedzieć urzędnikom, co zrobić, by realizowały przy okazji potrzeby mieszkańców – zapowiada Wilk.
fot. investphoto.pl

Budynki wielorodzinne zamiast willi

REKLAMA
Jak informowała Rada Osiedla Ołtaszyn, Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. planował wybudować przy ul. Orawskiej osiedle składające się z siedmiu czteropiętrowych bloków. Z tego powodu urząd miejski zlecił inwestorowi wniesienie poprawek do projektu, by nie naruszał obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
MPZP dopuszcza na tym terenie budynki wielorodzinne typu willowego lub bliźniaczego i szeregowego. Jak wiemy nieoficjalnie, przy Orawskiej miały powstać obiekty z siedmioma dwuklatkowymi segmentami i garażem wielostanowiskowym, które nie mają cech willi. Dodatkowo plan zakłada zabudowę wielorodzinną jedynie na części obszaru, jeżeli inwestor klarownie rozdzieli ją od jednorodzinnej i zachowa odpowiednią kompozycję przestrzenną.
fot. investphoto.pl
Zgodnie z planem miejscowym dla tego obszaru liczba kondygnacji budynku nie może być większa od dwóch, z dopuszczalną trzecią w poddaszu. Według naszych informacji inwestor zakładał budowę czwartej kondygnacji jako poddasze nieużytkowe oraz użytkowe, czyli część mieszkań dwupoziomowych. Deweloper powinien dostosować się również do wymogu przeznaczenia co najmniej dwudziestu procent powierzchni działki na zieleń wysoką. Miał czas na wprowadzenie zmian w projekcie do połowy lutego.
Ten deweloper ma także kłopot z uzyskaniem zgody na budowę tuż przy Browarze Mieszczańskim, o czym pisaliśmy w styczniu.

Na osiedlu powstaną także biura i apartamenty

Na Ołtaszynie jest planowana również budowa budynku usługowo-biurowego z apartamentami, garażem wielostanowiskowym i infrastrukturą towarzyszącą. O tej inwestycji pisaliśmy również w styczniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA