DODAJ

Wrocław: Penthouse Ołtaszyn – SolidEstate stawia szeregówki inspirowane architekturą Werkbundu [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Penthouse Ołtaszyn –
Mariusz Bartodziej
2019-05-30 09:18:16
W ofercie wrocławskiego dewelopera znalazło się niespełna dziesięć piętrowych domów przy ulicy Pigwowej, o metrażu blisko 150 metrów kwadratowych. Nabywcy mogą liczyć m.in. na dwa balkony, miejsce parkingowe dla siebie i gości oraz, opcjonalnie, 55-metrowy taras. – Projektując elewację, chcieliśmy zapewnić indywidualny charakter każdego z domów – zapewnia inwestor.

SolidEstate Sp. j. otrzymał 7 i 8 stycznia dwa pozwolenia na budowę budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o łącznej kubaturze 5,3 tys. metrów sześciennych. Powstają na działkach nr 4/30, 4/31, 4/32, 4/33, 4/34 oraz 4/35 o powierzchni w sumie 2,6 tys. mkw. Są zlokalizowane przy ul. Pigwowej 7-23. Deweloper rozpoczął realizację inwestycji 15 lutego. Planuje oddać ją do użytku w I kwartale 2020 roku. Sprzedaż już trwa. Cena wewnętrznego segmentu wynosi 1 mln 115 tys. zł, a skrajnego – 1 mln 230 tys. zł.

Projektując elewację, chcieliśmy zapewnić indywidualny charakter każdego z domów, bez dominującego na rynku efektu kopiowania form. Spójna bryła, widoczne nawiązania formalne i materiałowe sprawiają, że budynek odczytywany jest jako całość o eleganckim i prestiżowym charakterze – przekonuje deweloper.

UM Wrocławia

Dwa balkony, ogród, a na dachu taras

Penthouse Ołtaszyn to osiedle dziewięciu dwukondygnacyjnych domów (w ofercie pozostało siedem). Powierzchnia każdego z nich wynosi 145 mkw. Parter zajmują salon z jadalnią, kuchnia i łazienka, a piętro cztery sypialnie, salon kąpielowy (z możliwością podziału na dwie łazienki) oraz garderoba. Ponadto mieszkańcy mogą liczyć na wbudowane garaże (18 mkw.), dodatkowe miejsca postojowe na zewnątrz, dwa balkony na wyższej kondygnacji (4,5 i 5,5 mkw.) oraz ogrody (80 mkw. w segmencie wewnętrznym, a 170 mkw. w skrajnym). Jako opcję SolidEstate podaje 55-metrowy taras na dachu.

materiały inwestora


Teren osiedla będzie zagospodarowany poprzez oświetlenie elewacji i chodnika, podejścia z podjazdami, a także nasadzenia roślinności. Wśród udogodnień deweloper przewidział m.in. instalację centralnego odkurzacza (wydmuchującego brudne powietrze na zewnątrz) oraz energooszczędne rozwiązania takie jak trzyszybowe, siedmiokomorowe okna, rolety zewnętrzne z dodatkową izolacją termiczną, czy wkładki izolacyjne w balkonach.

Dbałość o detale przejawia się w zastosowaniu szlachetnych materiałów, drewna i klinkieru […] Inspiracją w procesie tworzenia były proste formy modernistyczne oraz architektura Werkbundu – podkreśla inwestor.

Więcej wizualizacji w galerii.

Ołtaszyn w rozbudowie

W tej części Wrocławia inwestycji przybywa i będzie przybywać. Corp Development Sp. z o.o. uzyskał w listopadzie ubiegłego roku pozwolenie na budowę przy zbiegu ul. Strachowskiego i Agrestowej budynku usługowo-biurowego z apartamentami mieszkalnymi i garażem wielostanowiskowym. W tym samym miesiącu donosiliśmy, że miasto odrzuciło pierwszy projekt z racji niezgodności z planem miejscowym.

W okolicy ma stanąć jeszcze osiedle na powojskowym terenie przy ul. Zwycięskiej. Pisaliśmy o tym w listopadzie.

Na tym nie koniec. W grudniu informowaliśmy, że prywatny inwestor zakupił za ponad 3 mln zł dwie miejskie nieruchomości pomiędzy ul. Brylantową a Grota-Roweckiego. W tym samym miesiącu donosiliśmy jeszcze, że LC Corp S.A. sfinalizował zakup za przeszło 8 mln zł netto terenu przy ul. Orawskiej.