Po dawnym urzędzie pracy nie ma już śladu. Stanie tam 14-piętrowy biurowiec źródło: Daniel Misiek

Po dawnym urzędzie pracy nie ma już śladu. Stanie tam 14-piętrowy biurowiec

Wrocław, FOTO
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Firma i2 Development błyskawicznie wyburzyła budynek, w którym niegdyś mieścił się powiatowy urząd pracy. Deweloper w jego miejsce wybuduje 14-piętrowy biurowiec.
Rozbiórka kamienicy przy zbiegu ulicy Wielkiej i Powstańców Śląskich ruszyła w grudnia. Dziś po budynku nie ma już śladu. 
REKLAMA
Daniel Misiek

Na tej działce stanie już wkrótce wysoki biurowiec Wielka 27

Liczący 14 pięter biurowiec Wielka 27 będzie najwyższym budynkiem biurowym we Wrocławiu. Szklana elewacja z zaokrąglonymi narożnikami doda lekkości strzelistej bryle budynku i doskonale doświetli powierzchnie najmu okalające centralnie zaprojektowany trzon komunikacyjny i sanitarny – czytamy na stronie dewelopera.

Na 14 piętrach zaprojektowano około 9000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej typu open-space. Na parterze znajdzie się lokal usługowy oraz reprezentacyjny hol wejściowy z całodobową recepcją, a na 4 kondygnacjach podziemnych przewidziano 114 miejsc postojowych dla samochodów.Wielka 27 będzie budynkiem klasy A, wyposażonym w wymagane dla budynków tej klasy instalacje i udogodnienia takie jak: podłogi podniesione, sufity podwieszone, okablowanie strukturalne, klimatyzacja i wentylacja mechaniczna, energooszczędne oświetlenie, kontrola dostępu czy BMS. 

– Biura będą doskonale doświetlone dzięki w pełni przeszklonej elewacji, z wysokimi od podłogi do sufitu witrynami okiennymi. Niektóre powierzchnie biurowe będą miały dostęp do tarasów i balkonów. Sprawną komunikację na każde piętro zapewnią 4 szybkobieżne windy osobowe – zapowiada inwestor.Jak dodają przedstawiciele inwestora, dzięki wysokiej i strzelistej bryle budynku oraz lekkiej, szklanej elewacji, biurowiec Wielka 27 ma szansę stać się jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów we Wrocławiu

Zakończenie inwestycji zaplanowano na pierwszy kwartał 2019 roku.

To kolejne przedsięwzięcie biurowe tego dewelopera. Aktualnie i2 Development realizuje we Wrocławiu trzy inne inwestycje biurowe – Nowy Alexanderhaus i The Place w ramach Bulwaru Staromiejskiego oraz Twelve przy ulicy Oławskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA