Podpowiadamy - jak we wtorek poruszać się w centrum i wokół Stadionu Miejskiego

Podpowiadamy - jak we wtorek poruszać się w centrum i wokół Stadionu Miejskiego

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Podpowiadamy jak poruszać się po mieście w trakcie trwania mistrzostw Europy i jak nie wpaść w komunikacyjną pułapkę, zwłaszcza podczas rozgrywania meczów we Wrocławiu. Pierwsze spotkanie - Rosji z Czechami zaplanowano na najbliższy piątek, 12 czerwca Czechy zmierzą się z Grecją, a 4 dni później reprezentacji Polski podejmie naszych południowych sąsiadów.

Przedstawiamy szczegóły organizacji ruchu związanej z turniejem. Jak informują urzędnicy: przez cały okres od 8 czerwca do 1 lipca wdrożony będzie zakaz parkowania tylko i wyłącznie na 6 ulicach w ścisłym centrum miasta. To Kurzy Targ, Wita Stwosza: strona południowa od Łaciarskiej w kierunku Piaskowej (z wyłączeniem koperty hotelu), Kiełbaśnicza: strona wschodnia od św. Mikołaja w kierunku Grodzkiej, Ruska: od Kiełbaśniczej do Kazimierza (postój taxi funkcjonuje), plac Solny oraz Gepperta.

W dni meczowe, czyli 8, 12 i 16 czerwca zmieniona będzie wyłącznie organizacja ruchu: przy alei Śląskiej, na ciągu ulic Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Legnickiej, Lotniczej do ul. Górniczej. A także w ścisłym centrum na obszarze ograniczonym ulicami Kazimierza Wielkiego, Grodzka, Piaskowa.


Podczas pobytu reprezentacji Czech w Hotelu Monopol, minimum od 3 do 17 czerwca wyłączone z ruchu będą: ul. H. Modrzejewskiej (do ul. Św. Doroty) i ul. Świdnicka (od ul. Bożego Ciała do opery).

Tak wyglądać będzie organizacja ruchu wokół stadionu w dni meczowe, czyli 8, 12 i 16 czerwca. Aleja Śląska zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego od godz. 6 rano. Od ul. Lotniczej w aleję Śląską wjazd możliwy będzie tylko dla osób upoważnionych za okazaniem dokumentu potwierdzającego możliwość wjazdu (tj. akredytacja UEFA, parking pass dla gości VIP i korporacyjnych oraz osób niepełnosprawnych).

Parkingi P50 i P51 dla autobusów grup kibiców zorganizowanych rozgrywających mecze (posiadających akredytacje) zostaną uruchomione przy ulicy Królewieckiej P51 (przy krańcówce tramwajowej) i przy ulicy Lotniczej P50 (przy zintegrowanym przystanku tramwajowo-kolejowym).

Organizacja ruchu na 3 godziny przed meczem: od placu Dominikańskiego w kierunku stadionu na ulicach Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, Legnickiej, Lotniczej do ul. Górniczej, komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane będą miały wydzielony prawy pas ruchu. Bramy stadionu otwierane będą 3 godziny przed każdym meczem.

REKLAMA

A takie są zasady organizacja ruchu wokół strefy kibica, umiejscowionej w Rynku i na placy Solnym w dnie meczowe. W obszarze ograniczonym ulicami K. Wielkiego, Grodzka i Piaskowa będzie obowiązywał zakaz ruchu i parkowania. Uprawnienia do wjazdu w ww. strefę zamkniętą posiadać będą:
- mieszkańcy na podstawie zameldowania lub umowy najmu;
- osoby niepełnosprawne na podstawie orzeczenia (legitymacji) o niepełnosprawności ruchowej;
- goście hotelowi na podstawie potwierdzonej rezerwacji hotelowej;
- serwisanci w celu dokonania pilnych napraw (gaz, telekomunikacja itd.) na podstawie dokumentu poświadczającego konieczność jej dokonania;
- dostawcy w zakresie obsługi handlu i usług w godz. 5-9 rano wyłącznie;
- posiadacze miejsc parkingowych na parkingach podziemnych lub wewnętrznych za okazaniem ważnego abonamentu.

- Możliwość parkowania dla tych kierowców tylko i wyłącznie na parkingach wewnętrznych lub podziemnych, bez możliwości parkowania w pasie drogowym. Wjazd do strefy zamkniętej nie będzie możliwy przez ul. Gepperta i Więzienną - informuje Ewa Mazur, z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Dodatkowo na wielu ulicach miasta powstaną tymczasowe miejsca parkingowe.

Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA