[Wrocław] Poszerzą ulicę Kosmonautów i zbudują łącznik do obwodnicy Leśnicyfot. Jan Augustynowski

[Wrocław] Poszerzą ulicę Kosmonautów i zbudują łącznik do obwodnicy Leśnicy

REKLAMA
Do magistratu zgłosiło się pięciu chętnych na zaprojektowanie drugiego etapu obwodnicy Leśnicy, czyli łącznika do ulicy Kosmonautów, która przy okazji zostanie rozbudowana o drugą jezdnię. 
Przetarg na opracowanie kompletniej dokumentacji projektowej dla budowy Osi Zachodniej we Wrocławiu w ciągu drogi krajowej nr 94, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i sprawowanie nadzoru autorskiego nad tym zadaniem ogłoszono w sierpniu.

Stanęło do niego pięciu zainteresowanych
: Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Gdańska, które zaproponowało cenę nieco ponad 1 mln 972 tys. zł i 64 pobyty w ramach nadzoru autorskiego, warszawska spółka Schuessler-Plan Inżynierzy (ponad 2 mln 198 tys. zł i 80 pobytów), WYG International z Warszawy (niespełna 3 mln 565 tys. zł i 60 pobytów), Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem (ponad 1 mln 929 tys. zł i 80 pobytów) oraz konsorcjum firm Egis Polska Inżynieria Sp. z o.o. z Warszawy i BBKS-Projekt Sp. z o.o. z Wrocławia (ponad 2 mln 59 tys. zł i 80 pobytów).

Jak informują urzędnicy, zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia 3,5 mln złotych.

Aleja Stabłowicka

Chodzi o zaprojektowanie alei Stabłowickiej – od skrzyżowania z ulicą Jerzmanowską do ulicy KosmonautówBudowa tego połączenia to inwestycja powiązana z powstającą już obwodnicą Leśnicy.
– Przetarg na wykonanie projektu dla II etapu obwodnicy Leśnicy, czyli odcinek alei Stabłowickiej w kierunku ul. Kosmonautów (niespełna 2 km) obejmuje także rozbudowę ulicy Kosmonautów do dwóch jezdni – tłumaczył w sierpniu portalowi InvestMap.pl Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.

Ulica Kosmonautów zostanie poszerzona od skrzyżowania z ulicą Jeżowską do przecięcia z potokiem Ługowina w okolicy ulicy Lewej.

Wyłoniona w postępowaniu firma opracuje koncepcję programowo-przestrzenną, projekty budowlane, projekty wykonawcze, przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie, uzyska wszystkie opinie, uzgodnienia i decyzje, niezbędne do uzyskania ZRID i wykonania robót budowlanych.

Na wszystkie prace wykonawca będzie miał 13 miesięcy od dnia podpisania umowy, oprócz nadzoru autorskiego. Planowany termin zakończenia robót i sprawowania nadzoru to 2 sierpnia 2019 roku.

– Spodziewamy się, że projekt powstanie do końca przyszłego roku (wtedy będzie można mówić o kosztach i harmonogramie), a więc przetarg na realizację można by ogłaszać najwcześniej wtedy. Mowa o kosztach rzędu 100 mln złotych – dodawał Marek Szempliński.
Przypomnijmy, że gdy urzędnicy podpisywali z firmą Skanska kontrakt na budowę obwodnicy Leśnicy (opiewający na kwotę 130 mln zł), w magistracie zapowiadali, że nie wykluczają udzielenia Skanskiej zamówienia uzupełniającego, właśnie na budowę tego łącznika do ulicy Kosmonautów.
Tak się jednak nie stało – miasto nie skorzystało z prawa opcji. Kilka miesięcy temu urzędnicy tłumaczyli, że realizacja tego odcinka jest uzależniona od otrzymania unijnej dotacji na ten cel. Jeśli tak się stanie, magistrat ogłosi przetarg na budowę łącznika.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA