[Wrocław] Przyjazne osiedla i program „Mieszkanie Plus” – debata o przyszłości krajowego rynku mieszkaniowegofot. investphoto.pl

[Wrocław] Przyjazne osiedla i program „Mieszkanie Plus” – debata o przyszłości krajowego rynku mieszkaniowego

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
15 września oczy branży deweloperskiej, planistów tkanki miejskiej i finansistów zwrócą się ku stolicy Dolnego Śląska. Podczas organizowanej tam przez „Gazetę Wyborczą” konferencji, „Przyszłość budownictwa mieszkaniowego w Polsce”, znawcy rynku nieruchomości pochylą się nad zagadnieniami, które w znacznym stopniu determinować będą to jak kształtować będzie się miejska zabudowa mieszkaniowa w przeciągu najbliższych lat.
Podczas konferencji dominować będą dwa obszary tematyczne – zapowiedziany przez rząd program „Mieszkanie Plus” (oraz jego wpływ na dynamikę rynku mieszkaniowego) i poszukiwanie sposobów na budowanie osiedli przyjaznych mieszkańcom. W wydarzeniu wezmą udział rządowi eksperci, przedstawiciele rynku nieruchomości, a także specjaliści z sektora bankowego. Uczestnicy pochylą się między innymi nad kwestiami społecznej odpowiedzialności w procesie rozbudowy miast, wymienią się spostrzeżeniami na temat ingerencji rządu w rynek mieszkaniowy, a także zastanowią się jak powinno wyglądać modelowe osiedle odpowiadające na potrzeby swoich mieszkańców.

Pierwsza z debat, zatytułowana „Wpływ rządowego programu budownictwa czynszowego na rynek mieszkaniowy w Polsce” będzie okazją do omówienia najważniejszych kwestii związanych z programem „Mieszkanie Plus”. Wśród ekspertów biorących udział w dyskusji będzie m.in. Dorota Jarodzka-Śródka, Przewodnicząca Rady Związku PZFD oraz Prezes wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Debatę poprowadzi Marek Wielgo z „Gazety Wyborczej”. Uczestnicy spróbują m.in. odpowiedzieć na pytanie jaki wpływ będzie mieć wprowadzenie programu na krajobraz rynku nieruchomości, w jakim stopniu rząd powinien ingerować w ów rynek, a także czy przeznaczenie państwowych gruntów pod program to najlepszy sposób na ich wykorzystanie. Debatę poprzedzą dwa wykłady. Minister Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości, opowie o pomysłach rządu na budownictwo w Polsce. Z kolei o obecnej kondycji rynku mieszkaniowego opowiedzą Edward Laufer, prezes Vantage Development S.A., oraz Konrad Płochocki, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Podczas drugiej z debat, „Jak budować, by powstawały osiedla przyjazne dla mieszkańców”, uczestnicy pochylą się nad kwestiami takimi jak współpraca miasta i deweloperów w procesie planowania zabudowy mieszkaniowej i rozwoju miejskiej infrastruktury oraz tym, jak istotne w planowaniu inwestycji są przestrzenie wspólne i elementy takie jak place zabaw czy parkingi. Dyskusję poprowadzi Jacek Kulesza z „Gazety Wyborczej”. Wprowadzeniem do debaty będzie wykład poświęcony Nowym Żernikom – osiedla zaprojektowanego specjalnie z myślą o mieszkańcach oraz wrocławskiej propozycji osiedla modelowego.
Konferencja „Przyszłość budownictwa mieszkaniowego w Polsce” odbędzie się 15 września w Sali Balowej hotelu DoubleTree by Hilton, przy ul. Podwale 84 we Wrocławiu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00. Udział w nim jest bezpłatny. Partnerami głównymi konferencji są: wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Vantage Development S.A. Program oraz więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu wydarzenia. Rejestracji można dokonać na stronie konferencjanieruchomosciowa.evenea.pl.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...
Ruszyła rozbudowa Panattoni Park Wrocław VII
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z kolejną inwestycją w aglomera...