Rowerem od progu mieszkania w świat

Rowerem od progu mieszkania w świat

Wrocław
Kajtman
Kajtman
Olimpia Port
adresWrocław, Krzysztofa Kolumba
inwestorArchicom S.A.
projektantArchicom S.A.
REKLAMA

Rower dziś to dla wielu mieszkańców coś więcej niż weekendowa forma rekreacji. Coraz częściej staje się on codziennym sposobem na przemieszczanie się po mieście. Za ekologicznym myśleniem o transporcie powinna nadążać infrastruktura oraz przyjazne przestrzenie do wypraw, najlepiej wprost od progu naszego mieszkania.

 

Szlaków przyjaznych rowerzystom jest we Wrocławiu coraz więcej. Szansą na rozwój wpisywania na stałe bezpiecznych tras rowerowych są kompleksowe osiedla deweloperskie. Na takich inwestycjach znajdziemy zmodernizowane lub nowe ciągi komunikacyjne oraz rekreacyjne ścieżki wpięte w istniejącą sieć miejską.

 

Liczą się też szczegóły związane z codziennym użytkowaniem dwóch kółek – jak choćby osiedlowe rowerownie czy stojaki pod czujnym okiem monitoringu. To elementy, które są standardem wieloetapowych osiedli Archicomu – opowiada Marianna Zbyryt, piarowiec Grupy Archicom.

REKLAMA

 

Mieszkańcy Słonecznych Stabłowic jednośladem szybko dotrą do węzła komunikacyjnego przy Stadionie albo stacji kolejowej, a pobliskie trasy w Lesie Mokrzanowskim wybiorą jako formę weekendowego relaksu. Z kolei wrocławianie, którzy wybrali osiedle Olimpia Port jako miejsce do życia, mają w okolicy wielokilometrowy system tras biegnących wśród zieleni, nad rzeką, aż do Rynku lub drugą stronę – do Wielkiej Wyspy i Opatowic. Bezpieczne i przyjemne dotarcie do tych punktów zapewni nowa ścieżka spacerowo-rowerowa zrealizowana przez Archicom.

 

W najbliższą sobotę, 8 listopada na osiedlu Olimpia Port (przy ul. Marco Polo) odbędzie się Wielki Test Ścieżki Rowerowej. Dla uczestników testu trasy przygotowano m.in. możliwość oznaczenia swojego roweru w mobilnym punkcie Komendy Miejskiej Policji, konkurs z rowerowymi nagrodami, a dla najmłodszych Akademię Bezpiecznej Jazdy. Na miejscu będzie można też bezpłatnie naprawić swój jednoślad i odebrać rowerowe gadżety. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00, a punkt startowy szlaku zlokalizowany jest w Parku Kolumba na osiedlu Olimpia Port. Bieżące informacje o wydarzeniu można znaleźć na facebooku dewelopera.

Komentarze (0)

Napisz komentarz