Ruszył remont mostu Słodowego. Kuracja odmładzająca potrwa prawie rok

Ruszył remont mostu Słodowego. Kuracja odmładzająca potrwa prawie rok

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Stuletni most Słodowy, łączący wyspę Słodową z Młyńską to jedna z najstarszych przepraw we Wrocławiu. Właśnie zaczął się jej remont - prace potrwają do kwietnia 2013 roku, a ruch kołowy ma zostać przywrócony już w grudniu bieżącego roku.

O planach modernizacji mostu Słodowego pisaliśmy w kwietniu.

- Most jest w fatalnym stanie. Jego parametry techniczne nie spełniają obecnie wymogów bezpieczeństwa. Remont zrealizujemy w ramach poprawy stanu technicznego obiektów inżynierskich - mówiła nam wtedy Katarzyna Kasprzak z Wydziału Inżynierii Miejskiej w magistracie.

Teraz remont już się zaczął. W ramach prac zaplanowano roboty mostowe, drogowe, konstrukcyjne, teletechniczne, kanalizacyjne, elektroenergetyczne, gazowe, wodociągowe oraz wycinkę drzew.

- Cała konstrukcja zostanie wzmocniona, umocnione będzie też posadowienie przeprawy na gruncie. Konstrukcja będzie podniesiona o około 40 centymetrów ze względu na wymogi przeciwpowodziowe – wymienia Katarzyna Hawrylak-Brzezowska, miejska konserwator zabytków.


Most Słodowy, który łączy wyspę Słodową z wyspą Młyńską, nie jest jedynym „aktywnym ruchowo” stulatkiem. To właśnie dzięki niemu obsługa komunikacyjna wyspy Słodowej jest w ogóle możliwa, zarówno jeśli chodzi o mieszkańców położonej na niej kamienicy, jak i dojazd służb komunalnych, ratowniczych i porządkowych.

- Tuż za nim usytuowany jest najstarszy wrocławski most Św. Klary, wybudowany w 1799 roku, który łączy wyspę Słodową z wyspą Bielarską. Jako obiekt przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszego nie podlega równie mocnej i postępującej w czasie degradacji, co most Słodowy – informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Prace umożliwiające przywrócenie ruchu kołowego na moście Słodowym powinny zakończyć się jeszcze w grudniu br. Podczas remontu ruch będzie się odbywał mostem tymczasowym, po południowej stronie zabytkowego obiektu. Reszta robót potrwa do końca kwietnia 2013 roku.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA