Skanska wybrana w przetargu na remont mostu Słodowego, ale jest odwołanie...

Skanska wybrana w przetargu na remont mostu Słodowego, ale jest odwołanie...

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wybrał firmę, która zajmie się przebudową mostu Słodowego. Spośród sześciu złożonych ofert, dwie zostały odrzucone, a jako najkorzystniejszą wybrano propozycję Skanskiej, opiewającą na niespełna 3,1 mln złotych. Jeden z wykonawców, który złożył tańszą ofertę, ale został wykluczony z postępowania odwołał się. To oznacza, że wykonawcę poznamy najwcześniej w połowie września.

Na początku sierpnia informowaliśmy, że do przetargu na przebudowę mostu Słodowego stanęło sześć przedsiębiorstw.

Maksymalną ilość punktów (10,00) za zaproponowaną cenę otrzymała oferta firmy Skanska. Minimalnie niżej (na 9,86 pkt.) oceniono propozycję Berger Bau. Wcześniej ZDiUM odrzucił oferty Polskich Mostów i Kolbetu. Ta ostatnia spółka złożyła najniższą ofertę, opiewającą na nieco ponad 2 mln 700 tys. złotych, ale z powodu błędów formalnych w dokumentacji jej propozycja została odrzucona. Firma postanowiła się jedna odwołać od tej decyzji. Skanska za remont mostu Słodowego zaproponowała dokładnie 3.098.387,21 złotych.

To oznacza, że Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta podpisze z wykonawcą umowę, najwcześniej za kilka tygodni. A prace remontowe będą mogły ruszyć najprawdopodobniej na początku października.

W ramach prac zaplanowano roboty mostowe, drogowe, konstrukcyjne, teletechniczne, kanalizacyjne, elektroenergetyczne, gazowe, wodociągowe oraz wycinkę drzew.

- Cała konstrukcja zostanie wzmocniona, umocnione będzie też posadowienie przeprawy na gruncie. Konstrukcja będzie podniesiona o około 40 centymetrów ze względu na wymogi przeciwpowodziowe – mówiła w kwietniu Katarzyna Hawrylak-Brzezowska, miejska konserwator zabytków.

Prace umożliwiające przywrócenie ruchu kołowego na moście Słodowym powinny zakończyć się jeszcze w grudniu bieżącego roku. Reszta prac potrwa do końca kwietnia 2013 roku.

- Mieszkańcy do dyspozycji będą mieli przeprawę tymczasową, więc przebudowa mostu Słodowego w niczym nie utrudni im życia – tłumaczy Ewa Mazur ze ZDiUM.

Most Słodowy ma ponad sto lat. To właśnie dzięki niemu obsługa komunikacyjna wyspy Słodowej jest w ogóle możliwa, zarówno jeśli chodzi o mieszkańców położonej na niej kamienicy, jak i dojazd służb komunalnych, ratowniczych i porządkowych.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA