DODAJ

Wrocław: Vidava Sułowska – Dom4U rozbudowuje się na Widawie [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Vidava Sułowska –
Mariusz Bartodziej
2018-08-01 09:28:34
Wrocławski deweloper może już budować pomiędzy ulicami Sułowską a Zegarmistrzowską osiedle domów z wydzielonymi ponad 20 mieszkaniami. Teraz przygotowuje się do realizacji drugiego etapu inwestycji – trzykondygnacyjnego budynku z dużym lokalem usługowym.

Spółka Dom4U Sp. z o.o. złożyła 24 lipca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Sułowskiej budynku wielorodzinnego z usługą na parterze. Stanie na działkach nr 41, 11/11 oraz 11/14, o łącznej powierzchni 1858 mkw. Projekt przygotował Michał Olejnik z Olejnik Pracownia Projektowa.

To już druga próba otrzymania zgody przez dewelopera. O jej wydanie wnioskował w lutym. W tym samym miesiącu uzupełniał braki formalne, a od kwietnia dokumentację. Mimo to 1 czerwca urzędnicy odmówili zatwierdzenia projektu.

UM Wrocławia


Parter trzykondygnacyjnego budynku zajmie lokal usługowy o powierzchni 199 mkw. Na pierwszym i drugim piętrze znajdzie się sześć mieszkań o metrażach od 63 do 80 mkw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji balkony oraz tarasy i po dwa miejsca parkingowe na mieszkanie. Inwestor chce rozpocząć budowę w III kwartale 2018 roku. Ma potrwać półtorej roku.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Tuż obok osiedle domów

Vidava Sułowska to drugi etap inwestycji Vidava. W sześciu dwukondygnacyjnych budynkach, zlokalizowanych po sąsiedzku, będą dostępne 24 dwupoziomowe mieszkania – każde z własnym ogródkiem o powierzchni około 100 mkwW przypadku tego etapu prace mają być prowadzone w tym samym czasie, a na każde z mieszkań również przypadną po dwa miejsca postojowe.

Dom4U otrzymał 9 maja pozwolenie na budowę budynków jednorodzinnych o łącznej kubaturze 6,5 tys. metrów sześciennych. Wniosek złożył w styczniu.

W lipcu ubiegłego roku deweloper starał się o wydanie zgody na realizację zespołu budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej o łącznej kubaturze 11,4 tys. metrów sześciennych. Po pięciu miesiącach zrezygnował z tych planów.

Deweloper planuje w tym rejonie jeszcze co najmniej jedną inwestycję – przy ul. Melisowej. Szczegóły jednak będą znane najwcześniej na przełomie roku 2018 i 2019.

Materiały inwestora


Materiały inwestora