DODAJ

Wrocław: WDWA Wille Markowskiego – DŚ Development zbuduje osiedle bliźniaków na Widawie [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: WDWA Wille Markowskiego
Mariusz Bartodziej
2019-12-11 14:14:46
Deweloper z Leszna ponownie inwestuje w stolicy Dolnego Śląska. Zbuduje przy zbiegu ulic Aleksandra Szniolisa i Zygmunta Markowskiego kilkanaście dwulokalowych domów z około stumetrowymi ogródkami. Pierwsze trafią do najemców za prawie dwa lata.

DŚ Development s.c. złożył 14 listopada wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Markowskiego na Widawie zespołu szesnastu budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Powstanie na działkach nr 20/5, 20/10, 20/11, 20/12 oraz 20/13, o łącznej powierzchni 6 072 mkw. Deweloper zamierza etapować inwestycję. Prace nad pierwszą fazą planuje rozpocząć na przełomie I i II kwartału 2020 roku, a chce oddać ją do użytku w III kw. 2021 r. Jeszcze w tym miesiącu ruszy z przedsprzedażą.

UM Wrocławia

100-metrowe ogródki, balkony i garaże

W ramach osiedla WDWA Wille Markowskiego DŚ Development zbuduje docelowo 16 domów z dwoma lokalami każdy (łącznie 32). Metraż tych zlokalizowanych na parterze wyniesie 57,42 mkw. (do tego wbudowany garaż o powierzchni 15,69 mkw.), a na pierwszym piętrze – 73,54 mkw. (z 12,5-metrowym balkonem). Wszystkie będą miały dostęp do niezależnych ogródków o pow. ok. 100 mkw.

Nabywcy mieszkań na pierwszej kondygnacji będą mieli do dyspozycji, prócz garażu, jedno miejsce postojowe zewnętrzne. Osoby, które postawiły na lokale zaplanowane na drugiej kondygnacji, skorzystają z dwóch naziemnych stanowisk. Inwestor przewidział także komórki lokatorskie. Projekt przygotowała wrocławska pracownia Greg Architekci Sp. z o.o. Sp. k.

Więcej wizualizacji w galerii.

Domów przybędzie

Na Widawę stawiają też inni deweloperzy. W lipcu donosiliśmy, że GC Deweloper Sp. z o.o. otrzymał po czterech miesiącach pozwolenie na budowę. Kominiarska 15 to zespół kilkunastu piętrowych budynków z ponad 40 trzy- i czteropokojowymi lokalami. Metraże sięgają 76 mkw. Inwestor zaplanował też wewnętrzny dziedziniec.

materiały inwestora

W tej części miasta buduje też Dom4U Sp. z o.o. W sierpniu ubiegłego roku przedstawialiśmy jego inwestycję Vidava Sułowska. To dwupiętrowy budynek z lokalem usługowym i kilkoma mieszkaniami.

Materiały inwestora

Ten projekt stanowi kontynuację osiedla Vidava. W sześciu dwukondygnacyjnych domach, zlokalizowanych po sąsiedzku, znajdą się 24 dwupoziomowe lokale – każdy z własnym ogródkiem o powierzchni około 100 mkw.

Materiały inwestora