Wrocław: Wiemy już jak będzie wyglądał najwyższy, 80-metrowy budynek w Porcie Popowice źródło: Materiały inwestora / BBGK Architekci

Wrocław: Wiemy już jak będzie wyglądał najwyższy, 80-metrowy budynek w Porcie Popowice

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Dziś oficjalnie zaprezentowano projekt najwyższego budynku jaki ma powstać na terenie osiedla Port Popowice we Wrocławiu. Wieżowiec stanie w bezpośrednim sąsiedztwie basenu portowego. 
Autorami koncepcji, która zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez inwestora, jest pracownia BBGK Architekci Sp. z o.o.  z Warszawy. – Budynek wysoki na 80 metrów ma szansę stać się nową ikoną Popowic i zachodniej części Wrocławia – zapowiada inwestor. Kolejne miejsca w konkursie zajęły: Group-Arch (II m.), WXCA i 3XA (ex aequo III m.). 
Zwycięski projekt przedstawia wysokościowiec składający się z trzech przesuniętych względem siebie brył, co pozwoliło na jeszcze lepsze nasłonecznienie mieszkań w budynku.
Materiały inwestora / BBGK Architekci
– Dzięki temu zabiegowi większa liczba przyszłych mieszkańców będzie mogła również cieszyć się wyjątkowym widokiem na Odrę i miasto. Tym bardziej, że architekci zaproponowali również wykorzystanie przeszklonej elewacji kurtynowej, co jeszcze zwiększy widowiskowość panoramy, roztaczającej się z wysokich okien – wyjaśniają architekci z pracowni BBGK. Konstrukcja budynku schowana jest w ścianach zewnętrznych oraz trzonach komunikacyjnych.
– Dlatego układy mieszkań będą w pełni elastyczne i adaptowalne. Dostosowanie przestrzeni mieszkania do potrzeb użytkowników i możliwość wprowadzenia późniejszych zmian to dla nas ważny aspekt, który sprawia, że budynek będzie dobrze działał zarówno dziś, jak i za kilkadziesiąt lat – mówi Wojciech Kotecki, wspólnik w BBGK Architekci.
REKLAMA
W założeniach projektantów, budynek ma nie tylko stać się ważnym elementem panoramy zachodniej części Wrocławia, ale również będzie tworzyć aktywną przestrzeń, wypełnioną miejskim życiem. Oprócz atrakcyjnej lokalizacji budynku przy porcie równie atrakcyjny będzie projekt zieleni, który nawiązywać ma do sąsiadującego z obiektem Parku Popowickiego.
Materiały inwestora / BBGK Architekci
– Zieleń na placu pozwala na stworzenie przestrzeni dla różnych aktywności – znajdzie się tu amfiteatr, plac piknikowy, plac zabaw, plac fontann i mgły. Kawiarnie zlokalizowane w parterze budynku "O" będą miały swoje ogródki w oświetlonej południowym słońcem części placu – mówi Wojciech Kotecki.
Realizacja zaprezentowanego dzisiaj najwyższego budynku Portu Popowice, a także przestrzeni wokół mariny zaplanowana jest na kilka najbliższych lat. W kolejnych miesiącach inwestor ma opracować szczegółowe i ostateczne wizualizacje budynku "O" wraz z projektem zagospodarowania przestrzeni basenu portowego.
Osiedle Port Popowice to wspólna inwestycja dwóch deweloperów  Vantage Development z Wrocławia i Rank Progress z Legnicy. W budynkach z pierwszego etapu od jakiegoś czasu trwają już odbiory mieszkań. Obecnie trwa budowa drugiego etapu, a teren wokół całej inwestycji jest systematycznie zagospodarowywany. Inwestorzy sukcesywnie przedstawiają również plany i wizualizacje następnych etapów całego osiedla, które zaplanowane jest do realizacji na kilkanaście najbliższych lat.

Komentarze (5)

Napisz komentarz
Mik(gość)
To będzie najlepsza część Wrocławia!, marina, plaża, tramwaj, między dwoma parkami, bary na wodzie, ogromna część rekreacyjna, boiska itd....,  blisko do centum+Magnoli. Super
inwestor(gość)
Kretynizm, naturalnym punktem odniesienia jest most Millenijny. Ten wieżowiec rozbija całą koncepcję osiedla - cień, ograbiona z prywatności niska zabudowa, taki azjatycki folklor rodem z Warszawy. Wrocław aspiruje chyba do zachodu..?
remix(gość)
Mnie przypomina to trzonolinowiec, chociaż tamten po wielu remontach nadal jakimś cudem stoi.
Miron(gość)
Mnie się podoba :)
ktoś(gość)
paskudztwo...
REKLAMA