Wrocław: Wiemy już jak będzie wyglądał najwyższy, 80-metrowy budynek w Porcie Popowice źródło: Materiały inwestora / BBGK Architekci

Wrocław: Wiemy już jak będzie wyglądał najwyższy, 80-metrowy budynek w Porcie Popowice

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Dziś oficjalnie zaprezentowano projekt najwyższego budynku jaki ma powstać na terenie osiedla Port Popowice we Wrocławiu. Wieżowiec stanie w bezpośrednim sąsiedztwie basenu portowego. 
Autorami koncepcji, która zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez inwestora, jest pracownia BBGK Architekci Sp. z o.o.  z Warszawy. – Budynek wysoki na 80 metrów ma szansę stać się nową ikoną Popowic i zachodniej części Wrocławia – zapowiada inwestor. Kolejne miejsca w konkursie zajęły: Group-Arch (II m.), WXCA i 3XA (ex aequo III m.). 
Zwycięski projekt przedstawia wysokościowiec składający się z trzech przesuniętych względem siebie brył, co pozwoliło na jeszcze lepsze nasłonecznienie mieszkań w budynku.
Materiały inwestora / BBGK Architekci
– Dzięki temu zabiegowi większa liczba przyszłych mieszkańców będzie mogła również cieszyć się wyjątkowym widokiem na Odrę i miasto. Tym bardziej, że architekci zaproponowali również wykorzystanie przeszklonej elewacji kurtynowej, co jeszcze zwiększy widowiskowość panoramy, roztaczającej się z wysokich okien – wyjaśniają architekci z pracowni BBGK. Konstrukcja budynku schowana jest w ścianach zewnętrznych oraz trzonach komunikacyjnych.
– Dlatego układy mieszkań będą w pełni elastyczne i adaptowalne. Dostosowanie przestrzeni mieszkania do potrzeb użytkowników i możliwość wprowadzenia późniejszych zmian to dla nas ważny aspekt, który sprawia, że budynek będzie dobrze działał zarówno dziś, jak i za kilkadziesiąt lat – mówi Wojciech Kotecki, wspólnik w BBGK Architekci.
W założeniach projektantów, budynek ma nie tylko stać się ważnym elementem panoramy zachodniej części Wrocławia, ale również będzie tworzyć aktywną przestrzeń, wypełnioną miejskim życiem. Oprócz atrakcyjnej lokalizacji budynku przy porcie równie atrakcyjny będzie projekt zieleni, który nawiązywać ma do sąsiadującego z obiektem Parku Popowickiego.
Materiały inwestora / BBGK Architekci
– Zieleń na placu pozwala na stworzenie przestrzeni dla różnych aktywności – znajdzie się tu amfiteatr, plac piknikowy, plac zabaw, plac fontann i mgły. Kawiarnie zlokalizowane w parterze budynku "O" będą miały swoje ogródki w oświetlonej południowym słońcem części placu – mówi Wojciech Kotecki.
Realizacja zaprezentowanego dzisiaj najwyższego budynku Portu Popowice, a także przestrzeni wokół mariny zaplanowana jest na kilka najbliższych lat. W kolejnych miesiącach inwestor ma opracować szczegółowe i ostateczne wizualizacje budynku "O" wraz z projektem zagospodarowania przestrzeni basenu portowego.
Osiedle Port Popowice to wspólna inwestycja dwóch deweloperów  Vantage Development z Wrocławia i Rank Progress z Legnicy. W budynkach z pierwszego etapu od jakiegoś czasu trwają już odbiory mieszkań. Obecnie trwa budowa drugiego etapu, a teren wokół całej inwestycji jest systematycznie zagospodarowywany. Inwestorzy sukcesywnie przedstawiają również plany i wizualizacje następnych etapów całego osiedla, które zaplanowane jest do realizacji na kilkanaście najbliższych lat.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
inwestor(gość)
Kretynizm, naturalnym punktem odniesienia jest most Millenijny. Ten wieżowiec rozbija całą koncepcję osiedla - cień, ograbiona z prywatności niska zabudowa, taki azjatycki folklor rodem z Warszawy. Wrocław aspiruje chyba do zachodu..?
remix(gość)
Mnie przypomina to trzonolinowiec, chociaż tamten po wielu remontach nadal jakimś cudem stoi.
Miron(gość)
Mnie się podoba :)
ktoś(gość)
paskudztwo...

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...