[Wrocław] Wrocławska komunikacja i drogi na 100 dni przed Euro. Czy będą korki? [FILM]

[Wrocław] Wrocławska komunikacja i drogi na 100 dni przed Euro. Czy będą korki? [FILM]

tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Euro już za 100 dni. Jak miasto przygotowane jest pod względem komunikacji i infrastruktury? Czy Euro dało impuls do rozwoju miasta w tym aspekcie? Na te i wiele innych pytań próbowaliśmy odpowiedzieć podczas rozmowy ze specjalistami od komunikacji i dróg.
Do dyskusji, zorganizowanej we wrocławskim klubie Paparazzi przez nasz portal wspólnie z Radiem Wrocław, zaprosiliśmy ekspertów z dziedziny komunikacji.
W rozmowie udział wzięli Marek Szempliński, ze spółki Wrocławskie Inwestycje, odpowiedzialnej za nadzór nad najważniejszymi budowami infrastrukturalnymi w mieście, Igora Gisterka z Zakładu Transportu Szynowego Politechniki Wrocławskiej, Mateusza Niedzielę z Wrocławskiego Forum Komunikacyjnego i Bartłomieja Knapika - dziennikarza "Faktu". Debatę poprowadzili Jarosław Garbacz - szef redakcji portalu tuWrocław.com oraz Dariusz Wieczorkowski z Radia Wrocław.
Podsumowaliśmy wszystkie najważniejsze inwestycje przed piłkarskimi mistrzostwami w stolicy Dolnego Śląska. Oceniliśmy funkcjonowanie nowej infrastruktury drogowej przy Stadionie Miejskim, funkcjonowanie komunikacji i Tramwaju Plus, wady i zalety Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem czy to, jak spisują się węzły przesiadkowe.
Oceniliśmy też jak inwestycje będą służyć mieszkańcom miasta pod zakończeniu meczów Euro we Wrocławiu. Podjęliśmy się także próby analizy czego w komunikacji i infrastrukturze brakuje, a co zdecydowanie poprawiło komfort podróżowania po Wrocławiu.
Kolejna dyskusja w naszym cyklu poświęcona będzie Stadionowi Miejskiemu. Odbędzie się pod koniec marca.
Autor: red
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA