[Wrocław] Wrocławskie lotnisko obsłuży kilka tysięcy kibiców na mecz Polska-Czechy

[Wrocław] Wrocławskie lotnisko obsłuży kilka tysięcy kibiców na mecz Polska-Czechy

REKLAMA
Już w sobotę oczy całego piłkarskiego świata skierowane będą na Stadion Miejski we Wrocławiu, gdzie biało-czerwoni podejmą reprezentację Czech. Tymczasem lotnisko im. Mikołaja Kopernika może pobić rekord w przyjęciu samolotów jednego dnia.
W piątek koło południa na lotnisku we Wrocławiu wylądowała reprezentacja Polski, która w sobotę na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozegra decydujący mecz z reprezentacją Czech. W sobotę lotnisko przygotowuje się na obsługę ok. 120 operacji. Na lotnisku będą lądowali najważniejsi polscy i europejscy politycy, którzy skorzystają z obsługi VIP.
Rekordowym dla wrocławskiego lotniska był piątek, 8 czerwca - i to zarówno pod względem przeprowadzonych operacji, jak również liczby obsłużonych fanów. Wtedy, w dniu meczu Rosja-Czechy, do Wrocławia przyleciało kilka tysięcy kibiców, z czego zdecydowana większość, bo aż 80% stanowili Rosjanie. W szczytowym momencie na płycie lotniska znajdowało się 50 samolotów w tym "business jets" największych koncernów światowych.
Autor: jg
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA