[Wrocław] Zakończenie sprzedaży w Osiedlu Innova i kontynuacja budowy Osiedla Moderno i Apartamentów Innova

[Wrocław] Zakończenie sprzedaży w Osiedlu Innova i kontynuacja budowy Osiedla Moderno i Apartamentów Innova

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Fadesa Polnord Polska zakończyła sprzedaż mieszkań we wrocławskim Osiedlu Innova. Sukces projektu przyciąga zainteresowanych zakupem nieruchomości do dwóch kolejnych inwestycji FPP – Apartamentów Innova i Osiedla Moderno – które firma realizuje w bezpośrednim sąsiedztwie ukończonego projektu.
Prowadzona etapami od 2010 roku budowa Osiedla Innova zakończyła się jesienią minionego roku. Wszystkie ze 531 mieszkań, które powstały w inwestycji, znalazły już właścicieli. Na sukces przedsięwzięcia złożyły się przede wszystkim wysoki standard mieszkań, przystępne ceny oraz atrakcyjna aranżacja osiedla, która przyniosła inwestycji wiele nagród i wyróżnień. Projekt Osiedla Innova to wspólne dzieło architektów Autorskiej Pracowni Architektury APA Hubka i firmy architektonicznej Szymborski & Szymborski Architekci.  
Mieszkania, w których chce się żyćW studiu APA Hubka powstała również koncepcja architektoniczna Apartamentów Innova, których budowa rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku oraz Osiedla Moderno, które deweloper buduje od wiosny minionego roku. Obie inwestycje stanowią kontynuację realizacji wcześniej zakreślonego planu zabudowy terenu w obrębie ulic Pięknej, Nyskiej i Jesionowej. Teren ten, zlokalizowany w części wrocławskich Krzyków sąsiadującej ze Śródmieściem, Grupa FPP konsekwentnie zagospodarowuje od ponad pięciu lat. 
W pierwszej fazie budowy Apartamentów Innova powstają dwa budynki, w których zaprojektowane zostało 206 mieszkań o powierzchni od 43 do 72 m kw. oraz 4 lokale usługowe. Budowa tego etapu projektu została już w jednej czwartej zrealizowana. Zakończenie prac budowlanych zaplanowane zostało na I kw. 2017 roku.  
FPP wprowadziła w inwestycji szereg użytecznych rozwiązań oraz zadbała o funkcjonalną aranżację przestrzeni wspólnych. Inwestor i twórcy osiedla dołożyli wszelkich starań, by mieszkańcom Apartamentów Innova żyło się jak najwygodniej. Na terenie kompleksu rozmieszczone będą obsadzone zielenią miejsca przeznaczone do rekreacji i odpoczynku. Przy czym, wspomnieć należy także, że w otoczeniu osiedla znajdują się rozległe tereny wypoczynkowe Parku im. Wł. Andersa i Parku Skowroniego oraz Wrocławski Park Wodny. Lokalizacja jest niewątpliwą zaletą tej inwestycji. Osiedle jest oddalone o około 4 km od wrocławskiego Rynku i 2 km od dworca kolejowego Wrocław Główny. Takie położenie zapewnia mieszkańcom bezpośredni dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej.       
Panorama miasta w ceniePodobnie jak we wszystkich projektach, które Fadesa Polnord Polska realizuje od ponad 10 lat, także w najnowszej, wrocławskiej inwestycji firmy starannie zaaranżowane rozkłady mieszkań zapewniają praktyczny podział przestrzeni na strefę dzienną i nocną. Charakterystyczna dla mieszkań powstających w Apartamentach Innova jest przestrzeń i panoramiczne okna. 
Ceny mieszkań różnią się w zależności od metrażu i usytuowania w budynku, mieszczą się w przedziale od 5997 do 6397 zł za metr kw. Oferta trafiła na rynek w marcu br. Małgorzata Gryc, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Fadesa Polnord Polska zauważa, że analiza sprzedaży mieszkań w tej inwestycji wskazuje, że w pierwszej kolejności klienci wybierają w Apartamentach Innova lokale usytuowane na najwyższych piętrach ze względu na piękny widok panoramy Wrocławia, jaki zapewniają. – W szybkim tempie sprzedają się również mieszkania w Osiedlu Moderno. Ze 158 mieszkań, dostępnych jest jeszcze kilkanaście procent lokali. Oddanie budynku w Osiedlu Moderno przewidziane jest na jesień br. – informuje Małgorzata Gryc.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...
Jula otwiera w Bielanach Wrocławskich swój pierwszy outlet w Polsce
Szwedzka sieć multimarketów Jula wprowadza do Polski swój koncept outletów. Pierwszy z nich zostanie...
Trwają prace na budowie kolejnego etapu Ocean Office Park w Krakowie [FILM]
Cavatina Holding, największy polski deweloper biurowy, prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kom...