Wrocławski biurowiec, pierwszym budynkiem zlokalizowanym w mieście regionalnym w Europie Środkowo-Wschodniej, z certyfikatem WiredScore Platinumfot. Jakub Zazula

Wrocławski biurowiec, pierwszym budynkiem zlokalizowanym w mieście regionalnym w Europie Środkowo-Wschodniej, z certyfikatem WiredScore Platinum

REKLAMA

Wrocławski biurowiec West 4 Business Hub A, jako pierwszy budynek zlokalizowany w mieście regionalnym w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskał certyfikat WiredScore na poziomie Platinum. To efekt działań nowego właściciela nieruchomości – firmy inwestycyjno-deweloperskiej Solida Capital, która po nabyciu obiektu od Echo Investment zdecydowała się na jego modernizację i wprowadzenie w nim najwyższego standardu łączności cyfrowej i technologicznej. Uzyskanie WiredScore przez West 4 Business Hub A otwiera nowy rozdział w globalnej certyfikacji zaawansowania technologicznego oraz innowacji w nieruchomościach w Polsce.

Równocześnie świadczy o istotnej potrzebie i chęciach inwestorów do realizacji tego typu rozwiązań w inteligentnym budownictwie. W momencie zakupu West 4 Business Hub A przez Solida Capital biurowiec posiadał certyfikat środowiskowy BREEAM z oceną Excellent, którego wymagania nadal spełnia. Po uzyskaniu WiredScore jest nie tylko zielony i zrównoważony, ale również przygotowany na przyszłość – zapewnia najemcom najlepszą łączność cyfrową. Wpisuje się także w najlepsze praktyki rynkowe w zakresie rozwiązań technologicznych i planów awaryjnych, zapewniając firmom możliwość działania w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

– Skupiamy się na dostarczaniu naszym najemcom najwyższej klasy rozwiązań w przestrzeni technologicznej, dzięki którym nasze biurowce są bardziej wydajne, bezpieczne i zaawansowane pod względem innowacyjnych rozwiązań. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że West 4 Business Hub A uzyskał najwyższą klasę (Platinum) certyfikacji i postrzegamy to jako uznanie rozwiązań, które wprowadziliśmy w tym obszarze. Nasi najemcy mają pewność, że łączność w budynku jest najlepszej jakości na rynku, zgodnie z najnowocześniejszymi globalnymi wytycznymi WiredScore. Solida Capital zobowiązuje się do dalszych inwestycji oraz wdrażania zielonych i inteligentnych technologii w swoich biurowcach zgodnie z polityką ESG firmy – mówi Fabio Melis, Manager w Solida Capital Europe.

Konsultantem w zakresie smart building na tym projekcie była firma Colliers, która wspierała Solida Capital w ocenie, poprawie łączności cyfrowej i certyfikacji na poziomie Platinium dla West 4 Business Hub A. Cały proces zajął niecałe trzy miesiące.

fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Solida Capital ma ambicję utrzymywać swoje budynki na jak najwyższym poziomie technologicznym, aby dostarczać najemcom najlepsze doświadczenia. Naszą pracę zaczęliśmy od weryfikacji istniejących rozwiązań teletechnicznych, a kolejno wspólnie z klientem wybraliśmy ulepszenia do wprowadzenia, zwracając przy tym uwagę na ich wpływ na budynek i elastyczność dla najemców. Nie szukaliśmy tylko punktów do zdobycia w ramach certyfikatu, ale znaczących ulepszeń, takich jak stworzenie drugiego punktu wejścia infrastruktury światłowodowej do budynku, instalacja kontroli temperatury i wilgotności w pomieszczeniach telekomunikacyjnych czy zabezpieczenie ich przed zalaniem. Określiliśmy także budżet dla rekomendowanych rozwiązań, zaproponowaliśmy i zweryfikowaliśmy dostawców. W trakcie procesu wprowadzania ulepszeń ściśle współpracowaliśmy z zarządcą nieruchomości oraz firmą techniczną obsługującą budynek, aby mieć pewność, że utrzymujemy pod kontrolą koszty, jakość i czas realizacji. Na koniec przeprowadziliśmy audyt budynku w końcowej fazie, aby skompletować dokumentację do certyfikacji. – mówi Renata Hartle, Dyrektor ds. Rozwiązań Technologicznych w Colliers.

Certyfikat WiredScore powstał w 2013 roku w Nowym Jorku. Jego wprowadzenie było motywowane potrzebami najemców biurowych, którzy oczekiwali potwierdzenia wysokiego standardu rozwiązań teletechnicznych przed wyborem budynku na swoją siedzibę. Certyfikacja zawitała do Polski w 2022 roku, potwierdzając jeszcze większą potrzebę wprowadzania na polski rynek nieruchomości innowacyjnych rozwiązań, a także zapewnienia zdrowych i komfortowych warunków pracy użytkownikom nieruchomości.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Bres(gość)
Przy ogolnym braku powierzchni biurowych taki certyfikat to roza w butonierce kozucha. Certyfikaty jakosci medycznej pierwsze we Wroclawiu pozyskaly szpitale ktore byly oceniane przez pacjentow i lekarzy jako najgorsze. Dzis juz nie istnieja.
REKLAMA