Zaawansowanie przetargów na inwestycje drogowe w woj. podkarpackimGDDKiA

Zaawansowanie przetargów na inwestycje drogowe w woj. podkarpackim

Orzech
Orzech
REKLAMA

Aktualnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w realizacji ma 7 odcinków szlaku Via Carpatia. To w sumie 73 km. Na etapie przetargu są ostatnie dwa odcinki drogi ekspresowej S19. W tym roku GDDKiA planuje też ogłosić przetarg na II etap obwodnicy Sanoka w ciągu DK28. Będzie to pierwsze zdanie z Programu Budowy 100 obwodnic na Podkarpaciu, które wejdzie w fazę realizacji.

Spory wydłużają rozstrzygnięcia przetargów

Na etapie przetargu dwa odcinki drogi ekspresowej S19: Jawornik - Lutcza (dł. 5,2 km) i Lutcza - Domaradz (dł. 6,4 km). W przypadku postepowania przetargowego na realizację odcinka od Jawornika do Lutczy, GDDKiA czeka na rozstrzygnięcie przez sąd złożonej skargi na wyrok KIO w sprawie wezwania do złożenia wyjaśnień przez jednego z wykonawców. Termin rozprawy był odraczany, nowy został wyznaczony na 13 września br.

Natomiast w przetargu na projekt i budowę fragmentu S19 Lutcza - Domaradz, trwa weryfikacja złożonych ofert. Warto przypomnieć, że w tym przypadku, postępowanie przetargowe zostało ogłoszone po raz trzeci, ponieważ w poprzednich wszystkie oferty przekraczały kosztorys GDDKiA.

Przetargi do końca 2023 r.

REKLAMA

W ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych GDDKiA ogłosi w tym roku przetargi na realizację odcinków dróg o łącznej długości ponad 305 km, a z Programu Budowy 100 obwodnic (PB100) łącznie ok. 74 km.

W woj. podkarpackim będzie to przetarg na realizację w systemie Projektuj i buduj II etapu obwodnicy Sanoka w ciągu DK28. To pierwsze zdanie z PB100 na Podkarpaciu, które wejdzie w fazę realizacji.

Inwestycja posiada już ostateczną decyzję środowiskową oraz gotową Koncepcję programową. Aktualnie przygotowywane są dokumenty niezbędne do ogłoszenia przetargu.

Źródło: GDDKiA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA