Zabytkowa Stara Olejarnia w Szczecinie została wystawiona na sprzedaż. Można będzie ją kupić z 99 proc. bonifikatąUrząd Miasta w Szczecinie

Zabytkowa Stara Olejarnia w Szczecinie została wystawiona na sprzedaż. Można będzie ją kupić z 99 proc. bonifikatą

Orzech
Orzech
REKLAMA

Miasto Szczecin wystawia na sprzedaż zabytkowy budynek Starej Olejarni przy ulicy Dębogórskiej 31-33 na osiedlu Goleniów-Gocław. Jest to obiekt zabytkowy, dlatego też jego nabywca otrzyma aż 99% bonifikaty od ceny netto tej nieruchomości. Bonifikata ma zachęcić do odnowienia niszczejącego zabytku.

Nieruchomość gruntowa zabudowana o powierzchni 0,4760 ha wpisana jest do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta, może być przeznaczona pod tj. pod zabudowę usługową, dopuszcza się również zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

– Szczegółowe warunki przetargu oraz sprzedaży zostaną określone w najbliższym czasie – mówi Przemysław Taraciński, dyrektor Wydziału Zasobu i Obrotu Nieruchomościami. – Z pewnością w umowie pojawią się zapisy zabezpieczające interesy miasta oraz właściwą rewitalizację zabytkowego budynku – dodaje.

Przetarg na nieruchomość zostanie ogłoszony w drugim kwartale 2023 roku.

REKLAMA
Urząd Miasta w Szczecinie

Budynek przy ul. Dębogórskiej pochodzi z XIX wieku. Na początku mieścił się tu młyn parowy. Na początku XX wieku został sprzedany i przekształcony w olejarnię "Stettiner Ölwerke A.G", która zajmowała się tłoczeniem ziaren soi.

Budynek został częściowo zniszczony w czasie II wojny światowej. Po jej zakończeniu w budynku głównym wznowiono produkcję, tym razem oleju rzepakowego. Następnie mieściła się tam fabryka szczotek i odlewnia metalu. Od połowy lat 90. budynek stoi opuszczony i z roku na rok coraz bardziej niszczeje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA