Zimowe sporty w mieście? W Chorzowie powstał Snowpark

Zimowe sporty w mieście? W Chorzowie powstał Snowpark

REKLAMA

Jedenaście przeszkód, trzy tory do jazdy, 120 m długości - tak w skrócie wygląda snowpark, który został uruchomiony w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku.

Na snowpark zamieniony został dawny tor saneczkowy przy alei Klonowej. To jedna z najbardziej oczekiwanych, parkowych atrakcji tej zimy. Dzięki ostatnim, obfitym opadom śniegu udało się go uruchomić, co zapewne ucieszy wszystkich miłośników jazdy na snowboardzie.


- Snowpark składa się z trzech torów - od najłatwiejszego do najtrudniejszego. Taki układ sprawia, że każdy - niezależnie od posiadanych umiejętności - może jeździć swobodnie i bezpiecznie - mówi Aleksandra Mostowik, z WPKiW, która pracuje przy realizacji przedsięwzięcia


Na tym najłatwiejszym z torów znajdują się przeszkody takie jak box czy butter box, na kolejnych m.in. raile czy wallride czy raile łamane i armata.

REKLAMA


Korzystanie ze snowparku jest bezpłatne, a o profesjonalne przygotowanie torów zadbali członkowie klubu sportowego Alpino, którzy są operatorami atrakcji. Dodajmy, że funkcjonowanie snowparku jest zależne od warunków pogodowych (grubości pokrywy śnieżnej). Póki co, prognozy są obiecujące więc zaprasza się wszystkich snowboardzistów i narciarzy do WPKiW.

 

źródło: WPKiW

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA